Lietuvos ir Liuksemburgo vadovai atidarė verslo forumą


Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su oficialaus vizito Lietuvoje viešinčiu Liuksemburgo Didžiuoju hercogu Henriu atidarė pirmąjį Lietuvos ir Liuksemburgo verslo forumą.

Forume dalyvauja su Liuksemburgo monarchu į Lietuvą atvykusi gausi verslo delegacija – 40 verslo organizacijų ir įmonių atstovų, dirbančių transporto, IT, finansų sektoriuose, bei per 70 Lietuvos verslininkų.

Prezidentės teigimu, Lietuva ir Liuksemburgas yra puikūs pavyzdžiai, kai nedidelės, tačiau inovatyvios, lanksčios ir atviros valstybės geba įsitvirtinti bei konkuruoti globalioje rinkoje. Todėl mūsų šalims atsiveria galimybės bendradarbiauti ne tik tuose sektoriuose, kur tradiciškai esame stiprūs, bet ir naujose, pažangiausiose finansinių technologijų, telekomunikacijų, informacinio ir kibernetinio saugumo srityse.

Lietuva yra auganti finansinių technologijų lyderė regione, o Liuksemburgas – vienas svarbiausių Europos finansinių centrų, todėl ypač daug bendradarbiavimo galimybių atsiveria finansinių paslaugų srityje. Liuksemburgui, kur finansinių paslaugų industrija sukuria daugiau nei trečdalį šalies BVP, Lietuva gali tapti patrauklia vieta steigti technologinius ir paslaugų centrus.

Lietuvai Liuksemburgas taip pat yra svarbi paslaugų eksporto rinka, ypač transporto srityje. Esame vieni didžiausių transporto paslaugų teikėjų Europoje, todėl mūsų įmonėms ypač naudingas glaudesnis bendradarbiavimas su Liuksemburgo logistikos įmonėmis.

Didelį Lietuvos ir Liuksemburgo ekonominio bendradarbiavimo potencialą atskleidžia ir sparčiai auganti prekyba – per pastaruosius metus jos apimtys padidėjo beveik 4 kartus. Liuksemburgo įmonės taip pat investuoja į finansinę ir draudimo veiklą, nekilnojamojo turto operacijas, transporto sektorių Lietuvoje. Tiesioginės Liuksemburgo investicijos siekia beveik 150 mln. eurų.

Liuksemburgo Didysis hercogas taip pat lankysis Vilniaus technologijų parke „Vilnius Tech Park“, kur domėsis lietuviškais startuoliais.

Informacijos šaltinis – ELTA

Susitikimo metu pasirašyta dvišalė sutartis dėl bendradarbiavimo atsinaujinančios energetikos srityje. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

2017.10.27; 00:01

print