Lietuvos paieškos ir gelbėjimo komanda išvyko į Turkiją


SOS – prašoma pagalbos

Ketvirtadienį Lietuvos paieškos ir gelbėjimo komanda išvyko padėti nuo žemės drebėjimo nukentėjusiai Turkijai. Šią komandą sudaro 42 nariai, tarp jų 34 ugniagesiai gelbėtojai, 5 Kauno greitosios medicinos pagalbos stoties medikai ir 3 kinologai iš Valstybės sienos apsaugos tarnybos, rašoma pranešime žiniasklaidai.
 
Į Turkiją taip pat išsiunčiama humanitarinės pagalbos siunta su būtiniausiomis priemonėmis nukentėjusiesiems.
 
„Nelaimės Turkijoje mastas reikalauja solidaraus tarptautinės bendruomenės įsitraukimo ir Lietuva atsiliepė į Turkijos pagalbos prašymą – siunčiame mišrią specialistų komandą, prisidėsiančią prie skubių paieškos ir gelbėjimo darbų bei pagalbos nukentėjusiems. Kartu su šia komanda vyksta ir gyvybiškai svarbūs daiktai, medikamentai ir įranga, šiuo metu ypač reikalingi namų netekusiems ir būtiniausių priemonių stokojantiems asmenims. Krizėje, kurioje kiekviena valanda svarbi, mūsų institucijos reagavo greitai ir sklandžiai sutelkė humanitarinę pagalbą, todėl dėkoju visiems įsitraukusiems į šį procesą“, – sakė Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė.
Turkija. Žemės drebėjimas. EPA – ELTA foto
 
Tarptautinės pagalbos teikimo komandos vykimui į Turkiją ir humanitarinės paramos skyrimui trečiadienį pritarta Vyriausybės posėdyje.
 
Komandai nusileidus Turkijoje, šios šalies gelbėjimo tarnybos juos nukreips į gelbėjimo operacijų vietą.  
 
Turkijoje – stiprus žemės drebėjimas. EPA – ELTA foto

Artimiausiu metu Turkiją iš mūsų šalies valstybės rezervo pasieks 90 pastatomų palapinių, 50 elektrinių šildytuvų, 1000 patalynės komplektų, 1000 pagalvių, 7700 pledų ir medicinos atsargos, pažymima pranešime.
 
Bendra Vyriausybės posėdyje patvirtintos ir Turkijai skiriamos humanitarinės paramos materialinė vertė siekia 528 tūkst. eurų. Tarpinstitucinio koordinavimo vaidmenį telkiant paramos skyrimą atliko Nacionalinis krizių valdymo centras.
 
Į Turkiją išvykusiai Lietuvos tarptautinės pagalbos teikimo komandai beveik prieš 12 metų suteiktas INSARAG sertifikatas.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2023.02.10; 05:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *