Bendradarbiavimas su Turkija – būtinas migracijos krizei įveikti


Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Briuselyje dalyvauja Europos Sąjungos ir Turkijos viršūnių susitikime.

ES šalių vadovai su Turkijos Ministru Pirmininku Ahmetu Davutoglu aptaria, kaip sparčiau įgyvendinti ES ir Turkijos veiksmų planą migrantų srautui į Europą sustabdyti.

„Migracijos krizė – iššūkis ir Turkijai, ir Europos Sąjungai, todėl ir spręsti ją privalome kartu. Esame prisiėmę bendrus įsipareigojimus sustabdyti migrantų srautą į Europą ir turime nedelsdami juos įgyvendinti. Kol kas pabėgėliai juda greičiau, nei mes įgyvendiname savo sprendimus", – sakė Prezidentė.

Šalies vadovė pabrėžė, jog aktyvūs Turkijos veiksmai užkertant kelią nelegaliai migracijai, grąžinant ekonominius migrantus, kovojant su žmonių gabentojais yra būtini migracijos krizei suvaldyti.

ES vadovų ir Turkijos premjero viršūnių susitikime siekiama, kad ši šalis kuo labiau sumažintų per jos teritoriją Europą pasiekiančių migrantų skaičių. Būtina, kad Turkija sparčiau priimtų atgal atvykėlius, kurie į Europą atvyko ne bėgdami nuo karo, o siekdami ekonominės naudos. Šiuo metu nuo karo Sirijoje bėgantys žmonės sudaro kiek mažiau nei pusę visų atvykėlių į ES. Tačiau šiais metais iš Europos į Turkiją grąžinta tik apie 300 migrantų.

Su Turkijos premjeru taip pat aptariami aktyvesni šios šalies veiksmai kovojant su nusikalstamomis grupuotėmis, kurios pelnosi iš nelegalaus žmonių gabenimo. Svarbu užtikrinti, kad Turkija priimtų atgal migrantus gabenančius laivus, sulaikytus jos vandenyse. Prie to gali prisidėti ir šiandien Egėjo jūroje pradėję patruliuoti NATO laivai.

Pernai su Turkija sutartam Veiksmų planui įgyvendinti ES įsipareigojo skirti 3 milijardus eurų. Prezidentės teigimu, Lietuvai ir visai Europos Sąjungai daug naudingiau padėti Turkijai, kad pabėgėliams pagalba būtų suteikta arčiau jų namų.

ES ir Turkijos viršūnių susitikime taip pat bus aptarta padėtis Sirijoje, Turkijos derybos dėl narystės ES, bevizio režimo klausimai ir spaudos laisvės padėtis šioje šalyje.

Informacijos šaltinis – Prezidentės spaudos tarnyba.

2016.03:08; 09:14

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *