Lietuvos pasieniečiai sulaukia grasinimų


Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas generolas Rustamas Liubajevas. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadas Rustamas Liubajevas sako, kad tiek jis, tiek ir kiti Lietuvos – Baltarusijos pasienį saugantys pareigūnai sulaukia grasinimų. Jo teigimu, tai, ko gero, Baltarusijos specialiųjų tarnybų inicijuota spaudimo priemonė. Kita vertus, pažymi R. Liubajevas, tai yra ir viena iš priežasčių, kodėl VSAT nenori, kad žiniasklaida pasienyje fiksuotų, kaip vykdomi nelegaliai sieną kirsti ketinančių migrantų „neįleidimo veiksmai“.
 
„Kol kas mes nelabai norėtume, kad būtų fiksuojami neįleidimo veiksmai. Tai yra susiję su dviem pagrindiniais aspektais. Pirmiausiai su mūsų pareigūnų saugumo aspektu. Mūsų pareigūnai, kurie dalyvavo šioje veikloje, gali susilaukti grasinimų. Ir tokių atvejų yra. Daugelis iš mūsų gauna grasinimų, asmeniškai aš gavau jų tikrai nemažai. Tačiau aš esu pakankamai viešas asmuo ir tikrai nesunku mane identifikuoti kaip tarnybos vadą ir žinutes siųsti man. Tačiau pakankamai dažnai tai buvo daroma ir su pareigūnais, kurie dalyvavo arba neįleidimo procedūroje, arba tiesiog organizuojant valstybės sienos apsaugą“, – žurnalistams trečiadienį sakė R. Liubajevas.
 
VSAT patruliai. VSAT nuotr.

„Kitas aspektas yra susijęs su taktiniais dalykais. Mūsų pareigūnai, vykdydami tuos neįleidimus, atlieka veiksmus, kurie turi didelę reikšmę taktikos prasme. Tikrai nenorėtume, kad ta informacija būtų lengvai prieinama Baltarusijos Respublikos specialiosioms tarnyboms“, – teigė VSAT vadas.
 
R. Liubajevas neabejojo, kad šie grasinimai yra organizuojami būtent Baltarusijos specialiųjų tarnybų.
 
„Pagal mūsų informaciją ir praktiką, tai yra Baltarusijos specialiųjų tarnybų poveikio priemonė. Ji mane šiek tiek juokina, kadangi jei man rašytų arabų teroristinių organizacijų atstovai, jie tai parašytų arba arabų kalba, arba lietuvių, arba rusų kalba. Bet dabar sulaukiu tik angliškai parašytų pranešimų. Labai juokingo turinio pranešimai“, – sakė R. Liubajevas.
 
VSAT vado teigimu, jam rašyta iš netikrų paskyrų, kurios buvo sukurtos vos kelios minutės iki grasinamos žinutės išsiuntimo. Išsiuntus laišką, akcentavo jis, paskyros buvo ištrinamos.
 
Benas Brunalas (ELTA)
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *