Lietuvos perduotas „Stinger“ raketų kompleksas – jau Ukrainoje


Stinger raketos

Ukrainą sekmadienį pasiekė Lietuvos perduotos priešlėktuvinės gynybos artimojo nuotolio raketoos „Stinger“. Apie tai socialiniame tinkle „Twitter“ informavo premjerė Ingrida Šimonytė.
 
„Priešlėktuvinės gynybos raketos „Stinger“ šiandien iš Lietuvos atvyko į Ukrainą. Tikiuosi ir nuoširdžiai linkiu, kad Ukrainai niekada nereikės jų panaudoti“, – rašė I. Šimonytė.
 
ELTA primena, kad, atsižvelgdamos į didėjantį Rusijos karinį spaudimą Ukrainoje ir aplink ją, Baltijos šalys nusprendė atsiliepti į Ukrainos poreikius ir suteikti papildomą su gynyba susijusią paramą. Perduodama ginkluotė dar labiau sustiprins Ukrainos gebėjimą ginti savo teritoriją ir gyventojus galimos Rusijos agresijos atveju, pažymima Krašto apsaugos ministerijos pranešime.
 
Lietuva ir Latvija suteiks Ukrainai priešlėktuvinių raketų „Stinger“, o Estija – prieštankinių raketų „Javelin“. Ši parama sustiprins Ukrainos karinius gynybinius pajėgumus. Parama teikiama po to, kai Jungtinėse Amerikos Valstijose pagamintos įrangos perdavimui trečiajai šaliai pritarė JAV vyriausybė.
 
 „Galite tikėtis tvirtos ir nepajudinamos Lietuvos paramos. Strateginė partnerystė ir tikra draugystė tarp Ukrainos ir Lietuvos buvo ne kartą įrodyta ne tik žodžiais, bet ir darbais“, – ketvirtadienį viešėdama Ukrainoje kalbėjo I. Šimonytė.
 
Užsienio reikalų ministerija sekmadienį, dėl galimų susisiekimo oro keliu trikdžių, primygtinai paragino Lietuvos piliečius nevykti į Ukrainą, o šiuo metu Ukrainoje esančius Lietuvos piliečius – nedelsiant išvykti iš šalies.
 
Ukrainoje esančius Lietuvos piliečius ministerija prašo nedelsiant užsiregistruoti adresu https://keliauk.urm.lt/keliones-registracijos-forma, kad prireikus būtų galima susisiekti dėl konsulinės pagalbos.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2022.02.14; 06:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *