Liuksemburgo premjerui grasinama


Liuksemburgo ministras pirmininkas Xavieras Bettelis. EPA – ELTA nuotr.

Liuksemburgas, spalio 14 d. (dpa-ELTA). Liuksemburgo ministras pirmininkas Xavieras Bettelis teigia dėl savo koronaviruso politikos sulaukęs grasinimų jį nužudyti. Dėl to sustiprinta jo apsauga, sakė premjeras ketvirtadienį parlamente. Grasinimai veikiausiai yra reakcija į sustiprintą vyriausybės spaudimą skiepytis nenorintiems gyventojams.
 
X. Bettelis praėjusią savaitę pristatė planus, kuriais remiantis, ateityje į barus ir restoranus galės patekti tik pasiskiepiję, COVID-19 persirgę ar neigiamą testo rezultatą turintys asmenys.
 
Savikontrolei naudojamų testų tada nebeužteks. Bus priimami tik sertifikuoti testai, kuriuos asmuo turės apmokėti pats. Argumentuota, kad Liuksemburgas negali rizikuoti sveikatos sistemos perkaitimu.
 
„Mes suprantame, kad šios priemonės apsunkins neskiepytų žmonių gyvenimą, – sakė X. Bettelis praėjusį penktadienį. – Bet mes neturime pasirinkimo“.
 
Anot premjero, grasintojas rašė, kad nori jį nužudyti ir ieško kulkos bei ginklo. X. Bettelis teigė nenorįs parlamentarams pasakoti apie nemaloniausius dalykus, su kuriais jam pastaruoju metu teko susidurti. Jis pridūrė: „Tik turėtumėte žinoti, kad žmonės man sako: liaukis su tomis vakcinacijomis. Mes užtektinai apie tai girdėjome. Nebenorime to girdėti“.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2021.10.15; 06:33
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *