LRT neišrinko naujo generalinio direktoriaus


LRT reklama. Slaptai.lt nuotr.

Antradienį įvyko LRT generalinio direktoriaus rinkimai. Iš šešių kandidatų, dėl nepakankamai surinkto balsų kiekio, nebuvo išrinktas nei vienas.
 
„Būtent šiandien vyko diskusijos ir kandidatų programų pristatymas. Po diskusijų ir susitikimų su kandidatais taryba posėdžiavo. Buvo apsikeista nuomonėmis. Ir šiandieną yra situacija, kai nei vienas iš kandidatų negavo reikiamo garsų skaičiaus“, – antradienį, po LRT tarybos posėdžio teigė LRT tarybos pirmininkas Eugenijus Valatka.
 
Pasak LRT tarybos pirmininko, įvykdžius du balsavimo turus nei vienas iš kandidatų pirmame ture nesurinko daugiau nei 7 balsų. Antrajame ture kandidatai surinko po vienodą balsų skaičių. Portalo Lrytas.lt pateiktais duomenimis, šie kandidatai, tai – dabartinė LRT generalinė direktorė M. Garbačiauskaitė-Budrienė ir Aistis Zabarauskas.
 
„Yra dvylika tarybos narių ir tam, kad patvirtinti generalinio direktoriaus kandidatūrą reikia 7 balsus. Nei vienas nesurinko, tad kitame posėdyje bus skelbiamas kitas konkursas“, – aiškino jis.
 
„Buvo ir antras turas ir kandidatai gavo po vienodą balsų skaičių“, – pridūrė jis.
 
Taip pat, pasak jo, kitame LRT tarybos posėdyje bus paskelbtas naujas generalinio direktoriaus konkursas. Tarybos pirmininko teigimu, kitas posėdis nusimato balandžio mėnesį.
 
„Kitame LRT tarybos posėdyje bus skelbiamas naujas konkursas“, – informavo E. Valatka.
 
LRT vadovė Monika Garbačiauskaitė – Budrienė. Slaptai.lt nuotr.

ELTA primena, kad LRT generalinio direktoriaus rinkimuose buvo svarstomi 6 konkurso kandidatai. Iš jų,viešai apie savo kandidatūrą į LRT vadovo postą buvo paskelbę komunikacijos agentūros „Adverum“ vykdomasis direktorius Aistis Zabarauskas bei Vilniaus universiteto (VU) dėstytojas Mantas Martišius.
 
LRT generalinį direktorių konkurso būdu skiria 12 narių LRT taryba. Tarybai šiuo metu vadovauja Kauno technologijos universiteto (KTU) rektorius Eugenijus Valatka.
 
Po keturis tarybos narius skiria prezidentas ir Seimas, po vieną narį deleguoja Lietuvos mokslo taryba, Lietuvos švietimo taryba, Lietuvos meno kūrėjų asociacija ir Lietuvos vyskupų konferencija.
 
Dabartinė LRT vadovė M.Garbačiauskaitė-Budrienė penkerių metų kadenciją pradėjo 2018-aisiais.
 
Žygimantas Šilobritas (ELTA)
 
2023.03.22; 07:07
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *