M. Le Pen – prieš rusiškų dujų embargą


Marine Le Pen. EPA – ELTA nuotr.

Paryžius, balandžio 12 d. (dpa-ELTA). Kandidatė į Prancūzijos prezidento postą Marine Le Pen pareiškė esanti prieš sankcijas Rusijai, kurios išaugintų energijos kainas Prancūzijoje.
 
„Aš nenoriu, kad prancūzai visa jėga pajustų sprendimų, kuriais siekiama nutraukti dujų ar naftos importą, padarinius“, – antradienį stočiai „France Inter“ sakė dešinioji politikė.
 
M. Le Pen teigė žinanti, ką dujų ar naftos embargas reikštų energijos kainoms Prancūzijoje. „Esu čia, kad ginčiau prancūzus“, – pažymėjo ji.
 
Dėl Rusijos karo Ukrainoje ES kontraversiškai diskutuojama apie galimą rusiškų dujų ir naftos importo draudimą. M. Le Pen pabrėžė esanti tik prieš sankcijas, kurios nutaikytos į energetikos sektorių. Visas kitas baudžiamąsias priemones Rusijai ji esą remia.
 
53-ejų politikė prieš pirmąjį prezidento rinkimų ratą buvo kaltinama per dideliu artumu Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui. Balandžio pradžioje ji pareiškė, kad pasibaigus karui Rusija vėl galėtų tapti Vakarų partnerė.
 
Balandžio 24 dieną prancūzai antrajame rinkimų rate spręs, ar Eliziejaus rūmų šeimininke taps M. Le Pen, ar juose šeimininkauti liks Emmenuelis Macronas.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2022.04.13; 09:52
print