M. Pompeo: Minskas turi leisti Baltarusijos katalikų vadovui įvažiuoti į šalį


JAV valstybės sekretorius Maikas Pompeo. EPA-ELTA nuotr.

Minskas turi leisti Baltarusijos katalikų vadovui metropolitui Tadeuszui Kondrusiewicziui  įvažiuoti į šalį, kad jis galėtų rūpintis tikinčiaisiais. Tai antradienį pareiškė JAV valstybės sekretorius Mike`as Pompeo.
 
„Baltarusijos valdžia turi leisti įvažiuoti į šalį arkivyskupui T. Kondrusiewicziui, kad jis galėtų rūpintis savo ganomaisiais per nesiliaujančius protestus. Jis ir visa baltarusių tauta turi turėti galimybę naudotis savo pagrindinėmis laisvėmis, taip pat ir tikėjimo laisve“, – parašė tviteryje Amerikos diplomatijos vadovas.
 
Savo ruožtu JAV Valstybės departamento spaudos tarnybos vadovė Morgan Ortagus taip pat tviteryje pavadino draudimą įvažiuoti metropolitui į Baltarusiją „baimės aktu, kenkiančiu laisvės idealams“.
 
Kaip sakė antradienį žurnalistams Baltarusijos VRM Pilietybės ir migracijos departamento viršininkas Aleksejus Begunas, žinyba aiškinasi, kodėl T. Kondrusiewiczius buvo neįleistas į šalį.
 
Rugpjūčio 31 d. Baltarusijos pareigūnai, nenurodydami priežasčių, neleido Katalikų bažnyčios hierarchui, kuris yra Baltarusijos pilietis, įvažiuoti į šalį. Pasak A. Beguno, jis tikisi, kad šis „nesusipratimas bus ištaisytas artimiausiu metu“.
 
Anksčiau Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka pareiškė, kad metropolitas Lenkijoje „gavo tam tikrų užduočių“, todėl jis nebuvo įleistas į šalį.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.09.02; 09:39
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *