„Mačo terorizmas“: Ispanijoje per 24 valandas nužudytos keturios moterys


Rankoje – peilis. Slaptai.lt foto

Madridas, gruodžio 30 d. (dpa-ELTA). Po to, kai Ispanijoje per 24 valandas buvo nužudytos keturios moterys, vidaus reikalų ministras Fernandas Grande-Marlaska pasmerkė vyrų smurtą, pavadindamas jį „mačo terorizmu“.
 
Valstybė darys viską, kad sustabdytų šiuos nusikaltimus, po kabineto posėdžio Madride sakė ministras. Visiems policijos skyriams šalyje nurodyta stiprinti moterų ir vaikų apsaugą.
 
Ispanijoje kova su šeiminiu smurtu vertinama labai rimtai. Teismai priima griežtus nuosprendžius, apie tai plačiai skelbia žiniasklaida.
 
Trečiadienį Ispanijoje netoli Toledo 52 metų vyras nužudė savo 32 metų žmoną, kuri buvo devintą mėnesį nėščia nuo kito vyro, pranešė stotis RTVE, remdamasi policija. Taip pat trečiadienį, policijos duomenimis, Madride vyras nudūrė buvusios savo partnerės 20-metę dukrą. Bilbao savo buvusio draugo buvo nudurta dar viena moteris. O Bendorme ketvirtadienį žuvo iš šešto aukšto iškritusi 22 metų mergina – sulaikytas bendraamžis jos draugas.
 
Vien tik gruodį nužudytų moterų skaičius išaugo iki 10, rašo laikraštis „La Vanguardia“. Dar trimis atvejais kyla atitinkamų įtarimų.
 
47 mln. gyventojų turinčioje Ispanijoje pernai, oficialiais duomenimis, partneriai ar buvę partneriai nužudė 44 moteris.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2022.12.31; 08:16
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *