Makaronai pensininkams ant ausų


Mitingų savaitė prasidėjo. Pirmas blynas iškepė nedidelis. Buvo daug pasirengimo, daug baimės, kad prisvils. Neprisvilo, bet skonis keistokas, neįprastas, su labai ryškiu prieskoniu. Teks priprasti, nes tokių blynų ragausime vis dažniau. Užmaišytų kitur, pagal kitų receptą. Kažkada jau ragavome Pakso ir Borisovo blynų, dabar paragavome Paulausko, Paleckio, Mazuronio, Veselkos…

Kažin, ką mums artimiausiu metu pasiūlys rusų kunigaikštienė Prunskienė? Rusai moka kepti blynus… Blynas Andriaus Kubiliaus gimtadieniui. Buvo jam ir kitokių dovanėlių: bulvių, morkų, kruopų ir makaronų, net kopūstas, primenantis premjero galvą. Pabandyk, Kubiliau, iš šių gėrybių iškepti skanų blyną, pavaišink juo savo kariauną, tada suprasi, kaip mes gyvename.

paulauskas_2

Nesuprato. Kai dykvietėje netoli Seimo buvo kepamas keistoko skonio blynas, A.Kubilius atkakliai siekė pensininkams dar labiau sumažinti kruopų ir makaronų davinį. Vakar nepavyko. Šiandien pavyko, nes turtuoliai irgi žmonės. Turtuolių skrandžiai kruopų ir makaronų nevirškina, makaronus jie bevelija kabinti pensininkams ant ausų.

Mitingą dykvietėje surengė Artūro Paulausko partija, bet dominavo Paleckiuko partijos vėliavos ir žmonės. Pastaruosius nesunku atskirti iš rusiško akcento, o raudonos vėliavos labai pagyvino niūrų ir pilką ūkanoto gruodžio 8-osios peizažą.

paulauskas_3

“Visa krizės našta dabar kraunama ant darbo žmonių. Marionetė A.Kubilius karpo pensijas ir išmokas, užuot karpęs ponijos viršpelnius. Stambus kapitalas krizės metu gelbstisi atleisdamas Jus iš darbo, nors pirmiausia privalėtų mažinti savo pelnus. Finansiniai rykliai ryja smulkųjį verslą. Žmonėms nesugebant grąžinti paskolas, ketinama atimti jų butus. Bandymai įveikti krizę vaikų, motinų, neįgaliųjų ir pensininkų sąskaita – valstybinis nusikaltimas”, – ištrauka iš žalio lapelio -proklamacijos, kurį man į kišenę įbruko Paleckiuko žmogus.

paulauskas_4

Karpo pensijas A.Kubilius, nors tu ką! Pjauna šaką, ant kurios sėdi. Kaip sakoma, atleisk jam Viešpatie…

Vyriausybė užsimojo prieš žmones, kurie sąžininkai dirbo visą gyvenimą, tvarkingai mokėjo mokesčius ir tikėjo, kad turės ramią senatvę. Šio įžūlaus veiksmo negalima pridengti žodžiu “mažinimas”, tai yra priverstinis ir įžūlus pensijos dalies nusavinimas, – kalbėjo A.Paulauskas. Tuos, kurie taip elgiasi, jis pavadino politikos minkštagalviais.

paulauskas_5

Reikia sukti į kairę, – sakė Seimo narys Julius Veselka. Ar tai reiškia – į Rusiją? Bijau, kad mitingo dalyviai kairumą suprato būtent taip, nes audringai plojo… 

Vytauto Visocko nuotr.

2009.12.09

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *