Maskva užsiėmė žmogaus teisėmis Europoje


Maskva, norėdama atsakyti į Europos Sąjungos pareikštą žmogaus teisių kritiką Rusijoje, pateikė ketvirtadienį Briuselyje pranešimą, visą skirtą žmogaus teisėms Europoje, sakoma “Frankfurter Allgemeine” straipsnyje.

Kaip pareiškė Rusijos Federacijos URM įgaliotinis žmogaus teisių klausimais Konstantinas Dolgovas, Europos Sąjunga apkarpo krizės laikotarpiu savo piliečių, tarp jų invalidų, kalinių ir vaikų, socialines ir ekonomines teises.

Be to, anot K.Dolgovo, visoje ES pastebimas rasistinių, neonacistinių ir nacionalistinių nuotaikų paaštrėjimas, o taip pat žodžio ir spaudos laisvės apribojimai. Taip pat negali nekelti nerimo ES valdžios nieko neveikimas ryšium su tokiomis problemomis: „pusė milijono rusų Baltijos šalyse“, žiniasklaidos cenzūra ir neproporcingas galimybių suteikimas jai daugybėje Europos leidyklų, draudimas įgyti kai kurias profesijas komunistams bei migracijos politika kai kuriose šalyse čigonų, serbų ir makedonų atžvilgiu.

Tas pranešimas, pagrįstas pačios ES įstaigų ir tokių nevyriausybinių organizacijų kaip „Reporteriai be sienų“ informacija, tai jau nebe pirmas tokios rūšies pranešimas, pažymi leidinys.

Visai neseniai, primena leidinys, Rusija analogiškai „pamokė“ JAV.

Tuo tarpu Rusijos politikas pabrėžė, kad jis jokiu būdu nenori šiuo pranešimu pasakyti, kad „Rusijoje žmogaus teisių reikalai geresni ar blogesni“. K.Dolgovas patikino, kad „problemų yra visur“.

Šaltinis: “Frankfurter Allgemeine”

2012.12.14

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *