Maskvoje – dešimtys grasinimų apie padėtus sprogmenis


Po serijos grasinimų apie padėtus sprogmenis antradienį Rusijoje buvo evakuota daugiau kaip 100 visuomeninių pastatų. Sulaukus grasinimų elektroniniu paštu, vien tik sostinėje Maskvoje ir jos apylinkėse į saugias vietas evakuota per 20 000 žmonių, pranešė Rusijos naujienų agentūros. Agentūros TASS duomenimis, evakuota daugiau kaip 30 000 asmenų.

Vien tik Maskvoje evakuota apie 90 visuomeninių pastatų, tarp jų – mokyklų, universitetų, ligoninių ir prekybos centrų. TASS duomenimis, sostinės apylinkėse tokių pastatų buvo dar 40. Kol kas nė viename šių pastatų sprogmenų nerasta.

Pastatus teko evakuoti ir antrajame pagal dydį Rusijos mieste Sankt Peterburge. Čia panašių grasinimų sulaukta jau praėjusiomis dienomis. Apieškojus, sprogmenų nebuvo rasta.

Grasinimų priežastis neaiški. Rusų žiniasklaida pradžioje spėliojo, kad tai galėjo būti programišių atakos arba saugumo tarnybų pratybos. Rusijos žinybos nurodė, kad elektroniniai laiškai su grasinimais apie padėtus sprogmenis gauti iš užsienio, pirmiausiai – Ukrainos.

Ekonominė žala, kurią padarė grasinimai, sunkiai įvertinama. Vis dėlto, Rusijos saugumo tarnybų vertinimu, ji gali siekti šimtus milijonų rublių. Tai atitinka milijonus eurų.

Informacijos šaltinis – ELTA

2019.02.06; 03:00

print