Maskvos teismas pripažino A. Navalno politines organizacijas ekstremistinėmis


Maskvos teismas trečiadienį įkaltinto Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno vadovaujamas politines organizacijas pripažino ekstremistinėmis, uždraudė jų veiklą, o jų personalui dabar gali grėsti baudžiamoji atsakomybė.
 
„Buvo nustatyta, kad šios organizacijos ne tik skleidžia informaciją, kuri kursto neapykantą ir priešiškumą valdžios pareigūnams, bet ir atlieka ekstremistinius veiksmus“, – šalia teismo sakė prokurorų atstovas Aleksejus Žafiarovas.
 
Po 12 valandų trukusio teismo posėdžio išplatintame Maskvos miesto teismo pranešime sakoma, kad A. Navalno regioninių biurų tinklas ir kovos su korupcija organizacija yra uždraudžiami, o draudimas įsigalioja nedelsiant.
 
A. Navalno Kovos su korupcija fondas (FBK) pastaraisiais metais spaudė Kremlių savo tyrimais apie plataus masto korupciją politikos elito tarpe. Šie tyrimai dažnai įkvėpdavo masinius protestus.
 
Tuo tarpu jo regioninių biurų tinklas ragino rinkėjus balsuoti už tuos kandidatus savo regione, kurie turi didžiausias galimybes laimėti rinkimuose prieš Kremliui palankius kandidatus.
 
A. Navalno organizacijos advokatai teigia skųsiantys tokį teismo sprendimą, o pats A. Navalnas pareiškė, kad „mes neatsitrauksime nuo savo tikslų ir idealų. Tai yra mūsų šalis, kitos mes neturime.“
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.06.10; 10:03
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *