Mažeikiškiai ieško verslo plėtros galimybių Gruzijoje


Įpusėjus rudeniui Mažeikių verslininkų asociacijos (MVA) nariai lankėsi Gruzijoje, kur domėjosi verslo plėtros galimybėmis. Kelionės metu penkiolika MVA narių atstovų susitiko su Gruzijoje jau dirbančiomis Lietuvos kompanijomis bei užmezgė naujus verslo kontaktus su vietiniais verslininkais.

Ypatingo dėmesio lietuviai sulaukė „Kontaktų mugėje“, kurioje dalyvavo daugelis vietos verslininkų bei verslą koordinuojančių organizacijų, o taip pat Lietuvos konsulas Gruzijoje – Borisas Gamrekeli. MVA prezidentas ir didžiausios bei moderniausios valgomųjų ledų gamintojos Baltijos šalyse UAB „Ingman ledai“ generalinis direktorius Virgilijus Radvilas Gruzijoje pristatė asociacijos veiklą bei domėjosi vietinės ledų rinkos ypatumais.

Pasak jo, Gruzijos ledų rinkoje vyrauja panašūs ledų tipai kaip ir Lietuvoje, tačiau vietiniai ledai savo kokybe nusileidžia lietuviškiems. „Kelionės metu lankiausi naujausiame Gruzijos ledų fabrike, kuris priklauso koncernui „Barambo LTD“. Mano nuomone, tai moderni bei technologiškai stipri gamykla, tačiau atvirai galiu pasakyti, jog „Ingman“ gaminami ledai yra natūralesni bei aukštesnės kokybės“, – pabrėžė V. Radvilas. „Ingman ledai“ vadovas neslėpė, jog dėl mažų Gruzijos kainų nemato didelių eksporto galimybių į šią šalį, tačiau neatmetė bendradarbiavimo galimybių bei teigė palaikysiąs glaudžius santykius su koncerno vadovais. Bendrovė „Barambo LTD“ šiuo metu užima apie trečdalį Gruzijos ledų rinkos ir per metus pagamina virš 2 500 tonų ledų.

Verslininkų delegacija aplankė ir Lietuvos Respublikos ambasadą Gruzijoje, kurioje ambasadorius Jonas Paslauskas papasakojo apie regiono ekonominę situaciją bei supažindino su pagrindinėmis išplėtotomis verslo sritimis Gruzijoje – turizmu, vyno ir vaisvandenių pramone. MVA atstovai džiaugėsi šiltu sutikimu bei dėkojo ambasados darbuotojams už pagalbą organizuojant didelės sėkmės sulaukusį vizitą. 

MVA įkurta 2002 metų spalio 1 dieną. Tai nevyriausybinė organizacija, šiuo metu vienijanti 65 narius, atstovaujančius įvairias verslo sritis. Asociacijos narių bendra metinė apyvarta sudaro daugiau nei 1 100 mln. Lt. o įmonėse dirba virš 3 500 darbuotojų. Pagrindinis asociacijos tikslas – vienyti verslininkus, siekiant sudaryti palankias ekonomines, teisines, psichologines ir kultūrines sąlygas verslui.

2011.10.11

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *