Bilas Gardneris publikacijoje, paskelbtoje leidinyje „The Telegraph“, rašo, kad Estijoje dislokuoti britų kariai nuolat sulaukia grasinančių SMS žinučių į savo mobiliuosius telefonus.
Britų kariams taip pat tenka skaityti bauginančio pobūdžio pranešimus, atkeliaujančius į asmenines socialinių tinklų paskyras. Sakykim – į Facebooką ir Twitterį.
Tokių nemalonių, į grasinimus panašių tekstų gauna dešimtys į Estiją perkeltų britų karių. Estijoje jų šiuo metu dislokuota apie tūkstantį. Manoma, kad bauginančio, perspėjančio, grįžti namo raginančio pobūdžio žinutės Estijoje dislokuotiiems britų kariams atkeliauja iš Rusijos. Kas gi daugiau suirzo, kai į Estiją buvo permesta apie tūkstantis Didžiosios Britanijos reguliariosios kariuomenės atstovų?!
Britų kariai įsikūrę Estijoje nuo 2017 metų. Jų misija – saugoti šią Baltijos šalį nuo galimo Rusijos ginkluotųjų pajėgų įsiveržimo.
Iš Rusijos ateinančiuose pranešimuose dažniausiai parašyta: „We are watching you“ (Mes jus atidžiai stebime).
Tiesa, britų kariai tvirtina, kad tokie internetiniai spaudimai jų neišgąsdins. Jie apmokyti nereaguoti į psichologinio pobūdžio dirgiklius. Be abejo, į mobiliuosius telefonus atkeliaujančios žinutės byloja, jog Rusijos žvalgyba žino, kas jie yra iš tiesų ir kokios jų užduotys. Tačiau įbauginti britų karių neįmanoma.
Kur kas daugiau bėdų, kai grasinančių žnučių sulaukia jų artimieji, gyvenantys Didžiojoje Britanijoje. Tada kartais tenka prašyti psichologų pagalbos.
Britų slaptosios tarnybos susirūpinusios tik tuo, kad rusų hakeriams nepavyktų įsilaužti į britų mobiliųjų telefonų apsaugos sistemas ir nukopijuoti ten esamų duomenų. Beje, su panašiomis problemomis yra susidūrę į amerikiečių kariai, kai buvo iki britų permesti į Estiją saugoti ją nuo galimos Rusijos agresijos.
Britų generolas seras Nikas Karteris pabrėžia: „Dabartinio pasaulio išskirtinis bruožas – pranykę skirtumai tarp karo ir taikos“.
Informacijos šaltinis – „The Telegraph“
201910.21; 05:44