„Mes nugalėsime visus. Mes nužudysime visus. Mes visus apiplėšime, jei reikės. Taip, kaip mums patinka“


Mirtis. Stop. Slaptai.lt nuotr.

Maskva, balandžio 8 d. (AFP-ELTA). Šeštadienį šimtai šalininkų, įskaitant sukarintos grupuotės „Vagner“ vadovą Jevgenijų Prigožiną, dalyvavo per sprogimą žuvusio garsaus Rusijos karo tinklaraštininko laidotuvėse.
 
Praėjusią savaitę antrajame Rusijos mieste Sankt Peterburge per sprogimą kavinėje žuvo 40-metis Vladlenas Tatarskis, kuris buvo žinomas dėl savo griežtos antiukrainietiškos pozicijos.
 
Pernai rugsėjį Kremliuje vykusioje ceremonijoje, kurioje buvo paskelbta apie keturių Ukrainos regionų aneksiją, V. Tatarskis įrašė save sakantį: „Mes nugalėsime visus. Mes nužudysime visus. Mes visus apiplėšime, jei reikės. Taip, kaip mums patinka“.
 
Gedėtojai, kai kurie nešini gėlėmis, susirinko prie prestižinių Trojekurovo kapinių Maskvos vakaruose, dalyvaujant sustiprintoms policijos pajėgoms. Kai kurie laidotuvių dalyviai ant drabužių demonstravo raides Z ir V – Maskvos karo prieš Ukrainą simbolius.
 
Su uždegtomis žvakėmis rankose, baltais rūbais vilkintys kunigai kapinėse atliko laidotuvių apeigas. V. Tatarskio apdovanojimai buvo padėti ant aksominių pagalvėlių šalia jo karsto. Tarp jų buvo ir Drąsos ordinas – vienas aukščiausių šalies apdovanojimų, kurį prezidentas Vladimiras Putinas po mirties įteikė V. Tatarskiui už „drąsą“.
 
V. Tatarskis, kilęs iš rytinio Ukrainos Donecko regiono, kovojo kartu su prokremliškais separatistais, o vėliau tapo populiariu tinklaraštininku, turėjusiu pusę milijono sekėjų socialinėje žiniasklaidoje.
 
Savo atstovų spaudai išplatintame pareiškime J. Prigožinas, kurio samdinių pajėgos vadovauja rytų Ukrainos miestų puolimui, gyrė tinklaraštininką už tai, kad jis padėjo „sunaikinti priešą“.
 
Rusijos valdžios institucijos be jokių įrodymų tvirtina, kad įkalinto Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno šalininkai padėjo Ukrainos valdžios institucijoms įvykdyti sprogdinimą. Buvo sulaikyta 26 metų rusė Darja Trepova ir apkaltinta terorizmu.
 
Tyrėjai teigia, kad D. Trepova į vieną Sankt Peterburgo kavinę atnešė sprogmenų prikrautą statulėlę ir perdavė ją tinklaraštininkui, kurio tikrasis vardas ir pavardė – Maksimas Fominas.
 
Pernai rugpjūtį per automobilio sprogimą prie Maskvos, dėl kurio Rusija taip pat kaltina Ukrainą, žuvo žymaus ultranacionalistinio intelektualo duktė Darja Dugina.
 
Živilė Aleškaitienė (AFP)
 
2023.04.09; 07:55
print