Baltarusijos opozicionierius: Minskas išduoda „Wagner“ kovotojams naujus pasus


Vagnerio grupės samdiniai slepia veidus. Youtube.com nuotr.

Varšuva, rugpjūčio 28 d. (dpa-ELTA). Pasak Baltarusijos opozicionieriaus Pavelo Latuškos, Vidaus reikalų ministerija Minske rusų samdinių grupuotės „Wagner“ kovotojams išduoda naujus pasus. Tai tikri dokumentai su naujais vardais ir pavardėmis, pirmadienį Lenkijos agentūrai PAP sakė buvęs Baltarusijos kultūros ministras. Su šiais naujais dokumentais „Wagner“ kovotojai esą, pavyzdžiui, galėtų patekti į ES ir vykdyti teroristinius išpuolius. Kiek kovotojų jau gavo naujus pasus, tremtyje gyvenantis P. Latuška nepasakė.
 
Po žlugusio „Wagner“ samdinių maišto prieš Rusijos karinę vadovybę birželį daug kovotojų, pakviesti diktatoriaus Aliaksandro Lukašenkos, atvyko į Baltarusiją. Samdinių vadeiva Jevgenijus Prigožinas, Rusijos institucijų duomenimis, žuvo praėjusią savaitę per lėktuvo katastrofą. P. Latuškos duomenimis, ir šiuo metu Baltarusijoje dar yra tūkstančiai „vagneriečių“.
Vagner karys. EPA – ELTA foto
 
A. Lukašenka norėtų, kad „Wagner“ kovotojai liktų šalyje, tačiau tam nėra pakankamai lėšų, toliau kalbėjo P. Latuška. Tačiau šimtai kovotojų, anot jo, jau pasirašė sutartis su Baltarusijos gynybos ministerija. „Jie galėtų būti panaudoti Baltarusijos kariuomenės specialiuosiuose daliniuose, kad sudarytų problemų pasienyje ir bendradarbiautų su neteisėtais migrantais, kasdien atakuojančiais Lenkijos, Lietuvos ir Latvijos pasienį“, – pažymėjo baltarusių opozicionierius.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2023.08.29; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *