Oro erdvės pažeidimą Lenkija vadina tikslinga provokacija


Sraigtasparnis. Gintaro Visocko nuotr.

Varšuva, rugpjūčio 2 d. (dpa-ELTA). Lenkijos gynybos ministerija Baltarusijos sraigtasparnių įvykdytą oro erdvės pažeidimą vadina tikslinga provokacija prieš Lenkiją ir NATO rytinį flangą. Tai trečiadienį Varšuvoje pareiškė gynybos viceministras Wojciechas Skurkiewiczas.
 
„Tai visiškai pavojinga. Jei tokių situacijų bus ir jos aštrės, mūsų reakcija bus adekvati pavojui“, – viceministrą cituoja agentūra PAP.
 
Ministerija antradienio vakarą patvirtino, kad koviniai sraigtasparniai iš kaimyninės šalies ryte prie Belovežo kirto Lenkijos oro erdvę.
 
Lenkija apie incidentą informavo NATO ir nusprendė į Baltarusijos pasienį nusiųsti daugiau pajėgų. Ten bus dislokuota ir papildomų sraigtasparnių, sakė W. Skurkiewiczas.
 
Baltarusijos gynybos ministerija atmeta kaltinimus dėl oro erdvės pažeidimo, pranešė valstybinė naujienų agentūra „Belta“.
 
Lenkija yra sunerimusi dėl Rusijos samdinių grupuotės „Wagner“ buvimo kaimyninėje Baltarusijoje. „Mes sakėme, jog tikimės provokacijų, ir tai buvo trumpalaikė provokacija“, – teigė vidaus reikalų viceministras Maciejus Wasikas. Pastaraisiais metais esą iš Baltarusijos pusės jau būta provokacinių incidentų.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2023.08.03; 07:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *