MI – 5 sekė Čarlį Čapliną dėl jo kairuoliškų pažiūrų


Didžiosios Britanijos žvalgybos tarnybos nesugebėjo rasti jokių pėdsakų, kad didysis aktorius Čarlis Čaplinas yra gimęs Didžiojoje Britanijoje.

Nors pats Č.Čaplinas visuomet tvirtino, kad yra gimęs būtent 1889-aisiais metais Londone. Č.Čaplino kilmės paslaptis iškilo tada, kai JAV valdžia pasidomėjo MI-5 duomenų apie didžiojo komiko biografiją.

Todėl neatsitiktinai 1952 metais žymusis komikas išvažiavo iš Amerikos ir jam buvo uždrausta ten sugrįžti. Uždrausta sugrįžti dėl įtarimų simpatizuojant komunistams. Taip rašo šiandieninis ”The Daily Telegraph”. Taigi britų žvalgyba nesugebėjo rasti jo gimimo liudijimo, pirmasis rastas dokumentas yra pasas, išduotas 1920 metais.

MI – 5 mano, kad Čaplinas iš tikrųjų gimė Fontenblo netoli Paryžiaus arba apie Meleną, o amerikiečiai apskritai tvirtino, kad jo tikrasis vardas – Izraelis Tornšteinas ir jis – Rusijos žydas. Pagal nacionalinius archyvus, Čaplinas kartą pasakė, kad “važiuoja atgal į Rusiją”. Apie ką buvo kalbėta, ar apie jo grįžimą į tėvynę ar tik apie pakartotinį vizitą – nežinia.

Nepaisant plačios paieškos, MI – 5 nepavyko rasti jokių savo versijos įrodymų. Čaplino kilmė liko paslaptis. Ataskaitose sakoma, esą “susidaro įspūdis, jog Čaplinas arba negimė toje šalyje, arba tas faktas niekur nebuvo užregistruotas”.

Priminsime, kad prieš metus BBC buvo paskelbtas laiškas, kurį Čaplinas gavo praėjusio šimtmečio aštuntojo dešimtmečio pradžioje, kai jis jau gyveno Šveicarijoje. Jo autorius Džekas Hilas prisistatė kaip Čaplino pusbrolis. Iš laiško aiškėja, kad aktorius atėjo į pasaulį Birmingemo apylinkėse, viduriniojoje Anglijoje parke Black pitch (liet. – juodasis sklypas), esančiame greta Smetviko miestelio. Jo gimimo vieta buvo čigonų palapinė, priklausiusi moteriškei, kuri buvo laikoma “čigonų karaliene” ir buvo jo motinos giminaitė.

Didžiosios Britanijos specialiosios tarnybos atmetė amerikiečių prielaidas, kad Čaplinas buvo slaptas komunistas, apibendrindamos, kad didysis komikas galėjo būti prijaučiantis komunistams, bet pats buvo “pažangus arba radikalus”, ir tikrai ne daugiau.

Beje, ataskaitose minima, kad “Čaplinas perduodavo lėšų komunistinėms organizacijoms” ir kad 1942 metais Los Andžele Amerikos – Sąjungos Sąjungos draugystės tarybos filiale Čaplinas kalbėjo, kad “komunizme yra daug kas gero”.

Be viso kito, dosjė yra iškarpų iš laikraščių ir žurnalų. Jame pabrėžiama, kad Čaplinas nepriėmė Amerikos pilietybės, nors gyveno JAV iš viso 30 metų. 1953 metais JAV neleido Čaplinui grįžti į Ameriką. Čarlis Čaplinas neigė, kad kada nors buvo komunistas, bet nusprendė neginčyti draudimo ir liko gyventi Šveicarijoje, kur mirė 1977 metais.

Nuotraukoje: didysis komikas Čarlis Čaplinas, kurio biografija intensyviai domėjosi tiek Didžiosios Britanijos, tiek JAV slaptosios tarnybos.

Šaltinis: Newsru.com.

2012.02.26

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *