Britanijos žvalgai, išduoti rusams ir kinams


Rusija ir Kinija gavo priėjimą prie Edvardo Snoudeno pagrobtų grifu „visiškai slaptai“ paženklintų dokumentų. Aukštų Dauningstrito, Didžiosios Britanijos VRM ir saugumo tarnybų atstovų duomenimis, tai privertė MI 6 išvesti savo agentus iš einamųjų operacijų priešiškose šalyse, perduoda The Sunday Times.

Leidinys primena, kad 2013 metų liepos mėnesio elektroniniame laiške jam simpatizuojančiam Amerikos senatoriui Snoudenas pareiškė, kad „nė viena žvalgybos tarnyba negalės gauti priėjimo prie paslapčių, kurias aš tebesaugau“, pažymėjęs, kad jis valdo technikas, kurios leis „užkardyti tokios informacijos išslaptinimą net jei kils didžiausias pavojus iš kontržvalgybos (t. y. Kinijoje)“.

„Ir vis dėlto, nuo to laiko, kai jis atskleidė Vakarų žvalgybinių duomenų rinkimo metodus, saugumo tarnybos pranešė apie sustiprėjusius sunkumus sekant teroristus ir kitus pavojingus nusikaltėlius skaitmeninės komunikacijos priemonėmis, įskaitant elektroninį paštą, telefoninius kontaktus, temines pokalbių svetaines ir socialinius tinklus“,  –  pažymi straipsnio autoriai.

Deivido Kamerono padėjėjai patvirtino, kad dabar tos medžiagos yra Maskvos ir Pekino žvalgybos tarnybų vadovų rankose.

Aukštas Dauningstrito valdininkas pareiškė: „Rusai ir kinai iš tikrųjų turi tą informaciją. Tai reiškia, kad agentus teko išvesti (iš operacijų, – red.) ir kad žinojimas, kaip mes veikiame, nebeleidžia mums gauti labai svarbios informacijos. Duomenų apie nukentėjusiuosius nėra“.

„Kaip Jūs manote, kodėl Snoudenas atsidūrė Rusijoje? – pareiškė aukštas Britanijos VRM šaltinis. – Šiaip sau Putinas nebūtų jam suteikęs prieglobsčio. Snoudeno dokumentai buvo užšifruoti, bet ne visiškai apsaugoti, ir mes dabar matome, kaip mūsų agentai ir objektai atsiduria pavojuje“. 

Britų žvalgybos šaltinis pažymėjo: „Mes žinome, kad Rusija ir Kinija turi priėjimą prie Snoudeno dokumentų, ir jie juos kruopščiai studijuos daugelį metų, ieškodami, už ko užsikabinti, kad atskleistų potencialias aukas“.

Buvęs Vyriausybinio ryšio centro direktorius Deividas Omandas pareiškė, kad išslaptinta informacija leis Kinijai ir Rusijai užpildyti visas jų žvalgybinio potencialo problemas, ir perspėjo, kad tai gali privesti prie „globalinių ginklavimosi žvalgybinių lenktynių“, – rašo laikraštis.

Nuotraukose: Vladimiras Putinas ir Edvardas Snoudenas.

Šaltinis: The Sunday Times

2015.06.18; 07:25

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *