Ministras Saulius Skvernelis: „vadovų atranka filmuojama ir yra gerokai skaidresnė“


Valstybės tarnybos departamente (VTD) įvyko pirmasis centralizuotas vadovo konkursas, kurio metu atrinktas Audito, apskaitos, turto vertinimo ir nemokumo valdymo tarnybos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos direktorius. Juo taps Audrius Linartas, dabartinis Audito ir apskaitos tarnybos direktorius.

Audito, apskaitos, turto vertinimo ir nemokumo valdymo tarnyba – nuo 2016-ųjų sausio 1 d. veiklą pradėsianti biudžetinė įstaiga, kuri įkurta sujungus Turto vertinimo priežiūros tarnybą, Audito ir apskaitos tarnybą ir Įmonių bankroto valdymo departamentą prie Ūkio ministerijos.

Prašymus dalyvauti pateikė 13 dalyvių, į patį konkursą atvyko du dalyviai. Prieš konkursą jie turėjo išsilaikyti bendrųjų gebėjimų testą ir VTD pasitikrinti vadovavimo gebėjimus. Konkurso komisija buvo sudaryta iš 7 narių: Finansų ministerijos, Vyriausybės kanceliarijos, VTD atstovų.

„Mūsų iniciatyva šių metų lapkritį pasikeitė konkursų į įstaigos prie ministerijos vadovo ir ministerijos kanclerio pareigas tvarka. Nuo šiol konkursai vyksta VTD, komisiją sudaro ne tik konkursą organizuojančios įstaigos, bet ir departamento bei Ministro Pirmininko paskirti atstovai. Narius į komisiją gali deleguoti ir suinteresuotos nevyriausybinės organizacijos, veikiančios korupcijos prevencijos, žmogaus teisių, demokratijos plėtros, lygių galimybių srityse. Galiausiai šie konkursai yra filmuojami, vaizdo įrašai saugomi, o iškilus ginčui gali būti peržiūrimi“, – sako vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis.

Jo teigimu, siekiama, kad visi konkursai į valstybės tarnybą būtų skaidrūs, o vadovų atrankai skiriamas ypatingas dėmesys. Pasak S. Skvernelio, įdiegtos naujovės garantuoja, kad įstaigoms vadovaus ne pagal politinius ryšius ar pažintis, o pagal objektyvius kriterijus, skaidriai atrinkti žmonės, geriausiai tinkantys šiam darbui.

VTD direktorius Osvaldas Šarmavičius primena, jog pakeistame Konkursų į valstybės tarnautojo pareigas organizavimo tvarkos apraše taip pat numatyta, kad į vadovo konkursą užsiregistravus tik vienam asmeniui konkursas skelbiamas iš naujo. „Taip siekiama skaidresnės pretendentų konkurencijos ir galimybės iš didesnio pretendentų skaičiaus atrinkti aukštesnės kvalifikacijos ir būtinas kompetencijas turinčius vadovus“, – sako O. Šarmavičius.

Siekiant išvengti situacijų, kuomet delsiama atrinkti ir paskirti nuolatinį įstaigos vadovą, nustatyta, jog sprendimas dėl konkurso į įstaigos vadovo pareigas organizavimo turi būti priimtas per 1 mėnesį nuo dienos, kai jos tampa laisvos, o konkursas turi būti surengtas įprasta tvarka per 3 mėnesius nuo jo paskelbimo.

Informacijos šaltinis – vrm.lt portalas.

2015.12.24; 13:53

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *