Moldova išsiunčia Rusijos ambasados darbuotoją


Moldovos vėliava

Kišiniovas, balandžio 19 d. (ELTA). Moldovos vyriausybė nusprendė išsiųsti vieną Rusijos ambasados darbuotoją. Šis sprendimas susijęs su incidentu, kilusiu Moldovos pareigūnams atsisakius įleisti į šalį Rusijos Tatarstano respublikos vadovą Rustamą Minichanovą.
 
Tai trečiadienį pareiškė Moldovos užsienio reikalų ir europinės integracijos ministerijos spaudos sekretorius Filipas Cojocaru, praneša portalas „rbc.ua“, remdamasis leidiniu „Noi“.
 
„Buvo priimtas sprendimas paskelbti nepageidaujamu asmeniu mūsų šalies teritorijoje Rusijos ambasados Kišiniove darbuotoją“, – sakė jis.
 
Moldovos URM atstovas pridūrė, kad dar dviem Rusijos ambasados darbuotojams dėl jų nederamo elgesio atimtas specialus leidimas lankytis Kišiniovo oro uoste.
 
Kaip jau buvo pranešta, pirmadienį Moldovos sienos apsaugos tarnyba neleido įvažiuoti į šalį Tatarstano respublikos prezidentui R. Minichanovui, ketinusiam dalyvauti renginiuose Gagaūzijos autonominiame regione.
 
Moldovos pasienio policija vėliau pažymėjo, jog tikrai neleido įvažiuoti į šalį „keliems užsienio piliečiams, kadangi jie negalėjo pagrįsti savo kelionės tikslo, painiojosi duodami parodymus ir pateikė prieštaringą informaciją apie savo vizito tikslą“.
 
R. Minichanovui taiko sankcijas Europos Sąjunga, JAV ir Kanada. Jis yra kompanijos „Tupolev“, gaminančios strateginius bombonešius Rusijos ginkluotosioms pajėgoms, valdybos pirmininkas.
 
Pastaraisiais mėnesiais Moldova sugriežtino sienos kontrolę.
 
Stasys Gimbutis (ELTA)
 
2023.04.20; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *