Prezidentas susitiko su Armėnijos Prezidentu Vaagnu Chačaturianu


Prezidentas Gitanas Nausėda susitinka su Armėnijos Prezidentu Vaagnu Chačaturianu. Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos nuotraukos/ Robertas Dačkus.

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį susitiko su oficialaus vizito į Lietuvą atvykusiu Armėnijos Prezidentu Vaagnu Chačaturianu. Lietuvos ir Armėnijos vadovai aptarė dvišalį bendradarbiavimą, Armėnijos ir Europos Sąjungos suartėjimą per Rytų partnerystės programą, Armėnijos ir Azerbaidžano konflikto sprendimą diplomatinėmis priemonėmis, Rusijos karą Ukrainoje.

Šalies vadovas susitikime pabrėžė, kad Lietuva nuosekliai remia Armėnijos pastangas apsaugoti suverenitetą ir vykdyti demokratines reformas. Prezidento teigimu, Lietuva, pirmoji valstybė 1991 metais pripažinusi Armėnijos nepriklausomybę, prisimena bendrą skaudžią sovietinę istoriją, o ilgametė tarpusavio parama vieni kitų kovai už apsisprendimą ir nepriklausomybę yra svarbus tarpusavio santykių pagrindas.

Prezidentas patikino Armėnijos vadovą, kad Lietuva tvirtai remia įvairialypį Armėnijos ir Europos Sąjungos bendradarbiavimą. „Lietuva tvirtai palaiko Europos Sąjungos ir mūsų transatlantinių sąjungininkų pastangas stiprinti Armėnijos suverenitetą ir atsparumą išorės ir vidaus grėsmėms. Kaip ES narė, Lietuva pasirengusi padėti siekti ilgalaikės taikos, kuri yra būtina kuriant klestinčią demokratinę Jūsų šalies ateitį“, – sakė Lietuvos Prezidentas.

Šalies vadovas taip pat pabrėžė, kad Lietuva tvirtai palaiko Armėnijos ir Europos Sąjungos suartėjimą per Rytų partnerystės platformą, kuri yra realus kelias didinti regiono atsparumą, stabilumą ir saugumą.

Lietuvos ir Armėnijos Prezidentai taip pat aptarė Rusijos karą Ukrainoje, jo pasekmes Europos ir regiono saugumui. „Šiandien mūsų žemyną drebina nuo Antrojo pasaulinio karo neregėta agresija ir smurtas. Dabar kaip niekad akivaizdu, kad mūsų šalių nepriklausomybė, suverenitetas ir teritorinis vientisumas negali būti laikomi savaime suprantamais dalykais“, – sakė Lietuvos Prezidentas.

Vėliau trečiadienį abiejų šalių vadovai atidarys Lietuvos ir Armėnijos verslo forumą, kuriame susitiks informacinių technologijų, atsinaujinančios energetikos ir kitų verslo sektorių atstovai.

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *