Kaip Armėnijos prezidentas įžeidė Karalienės Elžbietos II atminimą


Vaagnas Chačaturianas. Armėnijos prezidentas

Saulius Kizelavičius

Lietuvos prezidentūra praneša, kad Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį susitinka su oficialaus vizito į Lietuvą atvyksiančiu Armėnijos prezidentu Vaagnu Chačaturianu. Planuojama, kad susitikime valstybių vadovai aptars dvišalį bendradarbiavimą, saugumo situaciją Pietų Kaukaze, Rusijos karo Ukrainoje poveikį regionui. 

Prezidentai taip pat dalyvaus Lietuvos ir Armėnijos verslo forume, kuriuo siekiama stiprinti šalių ekonominį bendradarbiavimą įvairiose srityse.

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė kartu su Armėnijos prezidento dukra Arpine Chačaturian lankysis Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose, kur viešnią supažindins su pažangiomis technologijomis, skirtomis neišnešiotų naujagimių sveikatos priežiūrai.

Taip pat primenama, kad pernai gegužę prezidentas G. Nausėda su oficialiu vizitu taip pat lankėsi Armėnijoje. Susitikime su V. Chačaturianu šalies vadovas tuomet akcentavo, kad Lietuva palaiko glaudesnę ES ir Armėnijos integraciją.

Tai – oficiali informacija, kurią skelbia tiek Lietuvos prezidento kanceliarija, tiek informacinė agentūra ELTA.

O kas – nutylima?

Vaagnas Chačaturianas  – penktasis Armėnijos prezidentas. Jis inauguruotas 2022-ųjų metų kovo 13 dieną. Prezidentauja dar tik vienerius metus. Ironiškai kalbant – naujokas. Tačiau jau spėjo apsikvailinti. Apsijuokė viso pasaulio akyse. Jo poelgiu pasipiktino milijonai žmonių visame pasaulyje.

JK karalienė Elžbieta II. EPA-ELTA nuotr.

Omenyje turiu akibrokštą Vestminsterio salėje prie Karalienės Elžbietos II karsto. 1000 metų senumo pastate draudžiama naudoti bet kokius fotoaparatus, bet kokias filmavimo kameras. Ypač tai buvo aktualu Karalienės Elžbietos II laidotuvių metu. Visiems įeinantiems į Vestminsterio abatiją duotas griežtas instruktažas – jokių fotografijų, jokių vadinamųjų „asmenukių“.

Be abejo, su elgesio taisyklėmis buvo supažindintas ir Armėnijos prezidentas. Tačiau palydėtas prie VIP alėjos, nuo kurios atsiveria vaizdas į Monarchės karstą, jis nusispjovė į griežtas padorumo taisykles. Armėnijos prezidentas paprašė savo pagalbininko, kad šis mobiliuoju telefonu įamžintų jį prie karsto (kita versija – neuždraudė padėjėjui fotografuoti). Taigi Armėnijos prezidentas leido sau nusifotografuoti prie Anglijos ąžuolinio karsto su vėliavomis. Taip jis įžeidė šviesų Karalienės Elžbietos II atminimą. Tuo pačiu buvo įžeisti milijonai Karalienę Elbietą II mylinčių ir gerbiančių britų, Jungtinėn Karalystėn atvykusių svečių iš viso pasaulio.

Apie šį Armėnijos prezidento netaktą pirmasis prabilo britų leidinys thesun.co.uk, apie šį akibrokštą rašė viso pasaulio spauda. Niekas kitas iš svečių taip nepasielgė kaip Armėnijos prezidentas.

Belieka iškelti retorišką klausimą – jei Armėnijos prezidentas V. Chačaturianas taip įžūliai elgiasi viešai, viso Pasaulio akivaizdoje, kokių bjaurasčių jis gali iškrėsti tuomet, kai bus mažiau matomas?

2023.04.19; 07:00

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *