Algimantas Matulevičius. Teturiu tik vieną klausimą gausiam būriui Lietuvos „teisuolių“…


matulevicius_mitinguoja
Algimantas Matulevičius – daktaras, Politikos ir verslo ekspertas. Slaptai.lt nuotr.

Nedaug kas iš mūsų ,,laisvos žiniasklaidos“ išspausdins ar portale patalpins šį mano gan kuklų, bet, manau, daugeliui Lietuvos žmonių gan svarbų klausimą. Tačiau, kaip sakoma, nepabandžius nesužinosi.

Nesileisiu į ilgas peripetijas dėl LR Prezidento Gitanos Nausėdos priklausymo TSKP. Jau ir taip bene didžiulis vežimas prirašytas, o dar daugiau prikalbėta. O kokie vertinimai. Beje, ženkliai įdomesni vertintojai. Jie gi visi save įrašę į ,,teisuolius“. Jie skaidrūs kaip krištolas, nieko amoralaus nepadarę ir net niekada neklydę. Todėl jiems ir privilegija kitus teisti bei moralizuoti. Tik čia kirba toks kirminėlis – ar jie tikrai tokie dori, kaip bando save pateikti? Ir tas nešvarumo jausmas neapleidžia. Juolab, kad visa ši istorija net sudilusio skatiko neverta. O koks dėmesys, kiek triukšmo. Net kyšininkus bei pedofilus pamiršome. Ką jie – palyginus su šia ,,istorija“, kuri net prieš ,,pranešėją“ nublanksta… O čia dar vienas kirminiukas krebžda – gal ji ir ,,išdygo“, kad ta pirmoji nesuveikė?

Tačiau mano vienintelis klausimas ženkliai svarbesnis ir paprastesnis. O kur jūs ponai ir ponios ,,teisuoliai“ buvote, kokiu letargo miegu miegojote, kad pražiopsojote, juk 2009 metais Lietuvos Respublikos Prezidente tapo Mykolo Burokevičiaus partijos narė Dalia Grybauskaitė?

Nežinantiems, ne tokios ir senos, mūsų istorijos paaiškinu išsamiau, nes tai gan svarbu. 1989 m. gruodžio mėnesį, pirmoji visoje SSRS, atsiskyrė nuo Maskvos Lietuvos komunistų partija, kuriai vadovavo Algirdas Mykolas Brazauskas vėliau (1993 m.) tapęs LR Prezidentu. Tai buvo istorinės reikšmės įvykis, nutiesęs kelią į mūsų Nepriklausomybę. Ir Tauta tai suprato, bei palaikė. Po suvažiavimo įvykęs miting as, į kurį susirinko pilnutėlė Katedros aikštė, tai patvirtino. Deja, nei suvažiavime, nei mitinge bei pačioje atsiskyrusioje nuo Maskvos LKP nebuvo būsimos Prezidentės D. Grybauskaitės. Ir būti negalėjo, nes ji ir toliau dirbo Maskvai savo partinėje mokykloje, kurią savo žinion perėmė Maskvos TSKP Centro komitetas. Dirbo ten ir po 1990 m kovo 11d., net buvo paaukštinta pareigose. O savo biografijoje ponia D. Grybauskaitė, švelniai tariant, gudrauja: apie priklausymą partijoms ji rašo „Priklausyme partijoms”: 1979–1989 m. Lietuvos komunistų partijos narė. Nuo 1990 m. nepartinė.

Dalia Grybauskaitė Daukanto aikštėje. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

Deja, bet tai – ne TIESA. Ji iki 1990 metų antros pusės buvo TSKP narė arba liaudyje vadinama burokevičininkė arba ant TSKP platformos (juos vadino platformininkais, nes jie liko ištikimi Maskvai) ir buvo prieš Lietuvos Nepriklausomybę. Nebūdama toje Maskvos partijoje ji negalėjo toliau dirbti partinėje mokykloje, o joje tuo metu net buvo paaukštinta, tapo  moksline sekretore.

Prezidentas Gitanas Nausėda. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Gintautas Mažeika atkreipia Demsie (portalas Delfi 2023-04-05), kad visoje šioje istorijoje daug svarbiau, jo nuomone, ar tu pasirinkai, ypač po 1990m. kovo 11 d. atsiskyrusią LKP, ar likai su Maskvos, t.y. su M. Burokevičiaus partija. Negalima nepritarti profesoriui, jis 100 proc. teisus.

Būtent šiuo nedideliu rašinėliu noriu užduoti visiems ,,teisuoliams“ vienintelį klausimą, kur jūs buvote, kai Tauta net du kartus iš eilės rinko LR Prezidente M. Burokevičiaus partijos narę. Jūs tylėjote lyg žuvys. Ar jums kas liežuvius buvo prisiuvęs, o dabar atrišo. Nors ir dabar jūs bandote D. Grybauskaitę pateikti kaip teigiamą heroję. Teigiate, kad ji savo biografijoje nurodė, kad buvo partijoje. Taip, nurodė. Deja, nedidelė smulkmenėlė, pamiršo nurodyti, kurioje ir tikslią datą. Bet čia matomai jums – smulkmena?

Tik jei jūs taip ,,principingai“ ir vieningai būtumėte tada (2009 m.) mums aiškinę, kad tai nedora, koo Gero, bent dauguma mūsų būtų išgirdę. Tik tada būtų neišsipildžiusi Vytauto Landsbergio pranašystė: Lietuva nebūtų turėjusi ,,…savo Lietuvos Dalios…“…

Daktaras Algimantas Matulevičius – LRP pirmininko pavaduotojas, LPK Garbės Prezidentas, buvęs LR Vyriausybės ministras, Seimo NSGK pirmininkas

2023.04.07; 06:00

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *