Prezidentas G. Nausėda nekomentuoja


Prezidentas G. Nausėda. Roberto Dačkaus (Prezidentūra) nuotr.

Prezidentas Gitanas Nausėda nekomentuoja Lenkjos Konstitucinio teismo verdikto, kad kai kurie Europos Sąjungos (ES) sutarties straipsniai yra „nesuderinami“ su Lenkijos Konstitucija. Vis tik politikas viliasi, kad šis ginčas tarp Lenkijos ir ES bus išspręstas taip, kad tenkintų abi puses.
 
„Aš negaliu komentuoti Lietuvos Konstitucinio Teismo sprendimų, o norite, kad komentuočiau Lenkijos Konstitucinio teismo sprendimą“, – Mažeikiuose žurnalistams teigė G. Nausėda.
 
„Be jokios abejonės, ši kontroversija arba ginčas yra juridinio pobūdžio ginčas ir bet koks emocinis ar politinis dalyvavimas šiame procese yra visiškai nereikalingas ir, ko gero, perteklinis ir gal net daugiau žalingas negu naudingas“, – pridūrė jis.
 
Vis tik prezidentas viliasi, kad šis ginčas bus išspręstas taip, kad abi pusės bus patenkintos.
 
„Tai aš labai tikiuosi, kadangi tai yra pirmiausiai pačios Lenkijos ir Europos Sąjungos klausimas, kad vis dėlto šis klausimas bus išspręstas taip, kad abi pusės bus patenkintos“, – akcentavo Lietuvos vadovas.
 
ELTA primena, kad Lenkijos Konstitucinis teismas ketvirtadienį pareiškė, kad kai kurie ES sutarties straipsniai yra „nesuderinami“ su Lenkijos Konstitucija.
 
Savo ruožtu Europos Parlamento vadovas Davidas Sassolis, reaguodamas į šį Lenkijos Konstitucinio teismo sprendimą, paragino Europos Komisiją „imtis būtinų veiksmų“.
 
Kokia konkreti reakcija tai galėtų būti, per spaudos konferenciją Briuselyje taip pat nesakė už teisingumą atsakingas EK narys Didier Reyndersas. Tačiau jis pareiškė manąs, kad ji gali būti greita – per kelias dienas ar savaites.
 
Gailė Jaruševičiūtė-Mockuvienė (ELTA)
 
2021.10.09; 08:46
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *