Mūza Rubackytė: paryžietišką programą pirmiausia pristatau „savo publikai“


Jau šį trečiadienį kamerinės muzikos gerbėjai Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje klausysis vienos ryškiausių Lietuvos pianisčių Mūzos Rubackytės kartu su Valstybiniu Vilniaus kvartetu atliekamos išskirtinės programos „Nuo solo preliudų iki kvinteto“.

Mūsų šalies publika bus pirmoji, išgirdusi šią, specialiai Paryžiaus Bastilijos operos (Opéra de la Bastille) užsakymu, sudarytą programą – Prancūzijoje ji bus pristatyta gegužę, įtraukus ir Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūrinius.

„Visada labai mielai ir noriai sugrįžtu į Lietuvą pasidalinti savo naujomis programomis – čia publika man yra sava, pažįstama, entuziastinga, čia gyvena mano mama, bičiuliai – tai mano publika, – sako Mūza Rubackytė. – Tačiau negalėčiau savo koncertams pasirinkti šalies pagal geografiją – nuolat gyvenu keliaudama ir esu pasiruošusi naujoms emocijoms bei naujiems nuostabiems susitikimams visur ir visada.“

Pasak menininkės, muzikas, kaip ir aktorius, turi galimybę išgyventi genialių autorių šedevrus savo viduje: supratus autoriaus mintį ir asimiliavus ją kaip savo asmenybės išraiškos dalį, atsiranda galimybė perteikti auditorijai visą meno kūrinio gelmę. „Tas turtas yra neįkainojamas, – sako M. Rubackytė, – todėl kviečiu ir į šį koncertą ateiti pasiruošus ypatingam meniniam aktui – atverti savo širdį ir priimti tai, kas kūrėjų išnešiota, o mano išpuoselėta ilgomis repeticijų valandomis. Linkiu pajusti nuoširdų sielos atsaką ir išsinešti jį kartu su savimi.“

Pianistė įsitikinusi, kad žmogui būtina ne tik patenkinti gyvybinius poreikius, bet reikia ir to svarbiausio gyvenimo – dvasinio. „Šiandien mums peršamas vartotojiškas gyvenimo būdas, skonis, požiūris dar labiau paaštrina pamatinių vertybių reikmę. Esu įsitikinusi, kad menas yra būtent ta jėga, kuri priverčia žmogų susimąstyti ir suprasti gyvenimo prasmę“, – sako ji.

Lietuvoje pristatoma programa „Nuo solo preliudų iki kvinteto“ nuo prancūziškosios skiriasi tik viena dalimi – M. K. Čiurlionio kūrinius keičia rusų kompozitoriaus Aleksandro Skriabino kūriniai. „Čiurlionio muziką mes visi labai gerai žinome, todėl nutariau pristatyti vieno mano mėgstamiausių kompozitorių kūrinius, – pripažįsta pianistė. – Visa kita programos dalis bus tokia pati, kaip ir Paryžiuje: nuostabus giliausių lenkų kompozitoriaus Karolio Šimanovskio 9-ių preliudu ciklas ir „rusų Bramso“ Sergejaus Tanejevo nepaprasto grožio ir sudėtingumo kvintetas.“

M. Rubackytė pastebi, kad programa yra išskirtinė ne tik savo turiniu, bet ir forma: „Vakaruose vis dažniau pianistams suteikiama galimybė vieno koncerto metu pasireikšti ir kaip solistams, ir ansamblyje su kitais instrumentalistais.“ Trijuose pasaulio miestuose – Vilniuje, Paryžiuje ir Ženevoje – gyvenanti Mūza Rubackytė su Valstybiniu Vilniaus kvartetu, su kuriuo atliks programą „Nuo solo preliudų iki kvinteto“, koncertuoja ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. „Tai mano bičiuliai jau daugelį dešimtmečių – mus sieja ne tik ilgalaikis bendradarbiavimas, bet ir žmogiška pagarba bei simpatija. Man yra visada džiugu susitikti su šiais aukšto rango muzikais“, – sako pianistė.

Pianistės Mūzos Rubackytės ir Valstybinio Vilniaus kvarteto atliekama programa „Nuo solo preliudų iki kvinteto“ – balandžio 24 d., trečiadienį, 19.00 val., Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje.

Aurelija Drobelytė yra Ad Verum ryšių su visuomene atstovė.

Nuotraukoje: pianistė Mūza Rubackytė (Dmitrijaus Matvejevo nuotr., Lietuvos nacionalinės filharmonijos archyvas).

2013.04.23

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *