Narkomanus gydžiusio Jegoro Byčkovo drama


Rusijoje laimingai pasibaigė narkomaniją pažaboti siekusio  Jegoro Byčkovo persekiojimo drama. Praėjusią savaitę J.Byčkovas jau paleistas iš kalėjimo, kuriame jis praleido mėnesį.

23 metų J.Byčkovo vadovaujamas organizacijos “Miestas be narkotikų” (“Gorod bez narkotikov“) Nižnij Tagilo filialas ketverius metus aktyviai kovojo su narkotikus platinančiomis įtakingomis mafijos gaujomis bei įgyvendino narkomanų gydymo bei reabilitacijos programas.

Šią organizaciją 1999 metais įkūrė verslininkas, politikas ir poetas Jevgenijus Roizmanas. 1999 metų liepos mėnesį Jekaterinburgo mieste J.Roizmanas kartu su A.Kabanovu, I.Varovu ir A.Sanikovu įkūrė visuomeninę organizaciją “Miestas be narkotikų“, kurios pagrindinis tikslas – narkomanijos plitimo pažabojimas. Po kelių metų pradėjo kurtis “Miesto be narkotikų“ filialai. Jie įkurti Nižnij Tagile, Chanty – Mansijske, Ufoje, Surgute. Baudžiamoji byla J.Byčkovui ir dar dviems jo bendražygiams užvesta 2009 metų gegužės mėnesį.

Advokatai ir žmogaus teisių gynėjai prašė bylą nutraukti. Tačiau tai nebuvo padarytai, ir byla šių metų balandžio mėnesį perduota teismui. J.Byčkovas kaltintas, kad neva grobdavo narkomanus ir prievarta juos uždarydavo į gydymo bei reabilitacijos centrą. Kaltintas ir tuo, kad sumušė prekeivį narkotikais. Tačiau iš tiesų šią bylą sufabrikavo korumpuoti teisėsaugos pareigūnai.

Šių metų spalio 6 dieną Nižnij Tagilo teisme paskelbtas nuosprendis J.Byčkovui – trijų su puse metų įkalinimo bausmė. Jis buvo suimtas teismo salėje ir išgabentas į kalėjimą. Tai sukėlė didelį visuomenės pasipiktinimą. Į prezidentą Dmitrijų Medvedevą kreipėsi ir garsios muzikinės grupės “Čaif“ lyderis Vladimiras Šachrinas, kuris susitiko su prezidentu ir prašė, kad būtų imtasi priemonių J.Byčkovo išlaisvinimui. Lapkričio 3 dieną įvyko Jekaterinburgo srities teismo posėdis. Jo metu bausmė kovotojui su narkomafija pakeista dviejų metų lygtinio teistumo bausme. Jis paleistas teismo salėje. J.Byčkovas pareiškė, kad ir toliau kovos su narkomafija, tik kol kas nesiims narkomanų gydymo.

Buvęs boksininkas Jegoras Byčkovas, būdamas 17 metų, įvykdė kelis smulkius nusikaltimus – prisidėjo prie vyresnio amžiaus asmenų vykdytų sukčiavimų. Jam teko keletą mėnesių praleisti kalėjime, ten jis skaitė Bibliją, įtikėjo Dievą ir išėjęs iš kalėjimo, aktyviai įsitraukė į Nižnij Tagile įsikūrusio organizacijos “Miestas be narkotikų“ filialo veiklą. Po pusmečio, 2006 metų balandžio mėnesį, J.Byčkovas pradėjo vadovauti filialo veiklai. Jis organizavo narkotikų prekeivių sekimą, rinko duomenis apie narkomafijos vadeivas ir juos dangstančius korumpuotus teisėsaugos pareigūnus, surinktus duomenis perduodavo sąžiningiems pareigūnams, kartu su jais organizuodavo prekeivių sulaikymo operacijas. Pradėjo gydyti narkomanus, tai davė puikių rezultatų. Vien per dvejus metus nuo 2007 rudens iki 2009 metų rudens priklausomybės narkotikams atsikratė per 40 narkomanų. Tai sukėlė mafijos klanų pyktį, ir jie pabandė susidoroti su J.Byčkovu.

Po J.Byčkovo įkalinimo prasidėjo protesto akcijos. Buvo renkami parašai po kovotoją su narkomafija palaikančia peticija. Šios akcijos vyko Jekaterinburge, Nižnij Tagile, Surgute, Ufoje. Spalio 24 dieną Jekaterinburge surengtas mitingas, kuriame dalyvavo per 3 tūkstančius žmonių. Po mitingo jo dalyviai darniomis gretomis ėjo per miestą, eisenoje dalyvavo ir stačiatikių dvasininkai su kryžiais. J.Byčkovo draugas, radikalus dvasininkas J.Vedernikovas teigė: „Jegoras atkakliai kovojo su narkotikų prekeiviais, su tais mirties pirkliais. Ir dėl to jis įkalintas. Visada jį palaikysiu, gerbiu Jegorą už jo ryžtą, už jo aktyvią pilietinę poziciją“.

“Miesto be narkotikų“ įkūrėjas J.Roizmanas teigia: „Narkotikų verslą Jekaterinburgo srityje organizuoja tiek vietiniai gyventojai, tiek per paskutinius keliolika metų į regioną iš kitur atvykę asmenys. 2008 – 2010 metais Jekaterinburgo srityje sulaikyta apie 1800 prekeivių narkotikais. Iš jų –  per 200 tadžikų, 67 uzbekai, 217 čigonų, per 130 azerų. Iš svetur atvykę narkotikų pirkliai – tai mirtį nešantys okupantai, o jiems padedantys vietiniai – išdavikai“.

Spalio pabaigoje per centrinę Rusijos televiziją transliuotoje specialioje laidoje J.Byčkovą palaikė dauguma laidos dalyvių, tame tarpe – ir žinoma žurnalistė T.Kandelaki. Ši drama buvo aprašoma Prancūzijos, Vokietijos, Vengrijos laikraščiuose.

Nuotraukoje: Jegoras Byčkovas, organizacijos “Miestas be narkotikų” (“Gorod bez narkotikov“) Nižnij Tagilo filialo vadovas.

2010.11.10

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.