NATO vadovas: Kinija keičia pasaulinę galios pusiausvyrą


Jensas Stoltenbergas. EPA – ELTA nuotr.

Kopenhaga, lapkričio 3 d. (dpa-ELTA). Didėjanti Kinijos įtaka keičia viso pasaulio galios pusiausvyrą, trečiadienį vizito Kopenhagoje metu teigė NATO vadovas Jensas Stoltenbergas.
 
„Keičiasi pasaulinė galios pusiausvyra, nes Kinija tampa vis didesne ir stipresne karine galia“, – per susitikimą su Danijos premjere Mette Frederiksen teigė buvęs Norvegijos premjeras.
 
„Kinija artėja prie mūsų. Stebime juos virtualioje erdvėje, kosmose, Afrikoje, Arktyje. Ir stebime, kaip Kinija siekia kontroliuoti svarbią infrastruktūrą čia, Europoje“, – pridūrė J. Stoltenbergas. Anot jo, visa tai gali turėti neigiamų pasekmių saugumui.
 
Birželį 30 narių turintis Aljansas gerokai sugriežtino savo poziciją Kinijos atžvilgiu ir teigė, kad Pekino elgesys atspindi „sisteminius iššūkius taisyklėmis grįstai tarptautinei tvarkai“. Nors tradicine NATO priešininke laikoma Rusija, JAV prezidentas Joe Bidenas ragino sąjungininkes atidžiau stebėti Pekiną.
 
Trečiadienį J. Stoltenbergas pakartojo, kad santykiai su Maskva šiuo metu yra žemame taške, ir pridūrė, kad jie sudėtingiausi nuo Šaltojo karo pabaigos.
 
Lina Linkevičiūtė (DPA)
 
2021.11.04; 07:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *