Nei vienas žmogus neturi būti paliktas likimo valiai


Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė labdaros ir paramos fondo „Vilties centras“ valgykloje susitiko su centro gyventojais, lankytojais ir savanoriais. Dviejose fondo valgyklose Vilniuje kas dieną nemokamai pamaitinami apie 500 skurstančių ar vargingai gyvenančių žmonių.

Šiuo metu trijuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose veikia 7 labdaros valgyklos, kuriose kasdien apsilanko daugiau kaip 2,5 tūkst. skurstančių Lietuvos piliečių. Pasak Prezidentės, tokios maitinimo įstaigos – gerokai daugiau nei paprastos vietos, kuriose galima gauti šilto nemokamo maisto. Tai vilties ir paguodos užuovėja, į kurią nuolat sugrįžta šimtai likimo nuskriaustų žmonių.

„Artėjančios šventės primena, kad kiekvienas galime rūpintis šalia esančiu. Tokiose valgyklose dirbantys savanoriai kasdien kuria kalėdinį stebuklą tiems, kuriems labiausiai reikia pagalbos. Jų veikla – išskirtinis pavyzdys ir įrodymas, kad nei vienas žmogus negali būti paliktas likimo valiai“, – sakė Prezidentė.

Prezidentės teigimu, pagalba neturintiems namų ir artimųjų, skurstantiems ir vienišiems žmonėms suvienija piliečius, bendruomenes ir miestus. Pasak valstybės vadovės, pasitikdami šventes ir padėdami kitiems mes ir patys tampame geresni.

„Vilties centro“ labdaros valgyklos padeda vienišiems, socialiai remtiniems asmenims, pensininkams ir neįgaliesiems. Šių centrų lankytojai gali nemokamai pasinaudoti skalbimo mašina ir dušo kabina, sulaukti teisinės ir kitos būtinos pagalbos. Vargingai gyvenantiems žmonėms taip pat dalijami maisto rinkiniai, silpnos sveikatos žmonėms maistas pristatomas į namus.

Nors nuo įstojimo į Europos Sąjungą skurdo rizikos lygis Lietuvoje mažėjo, šis rodiklis vis dar išlieka vienas didžiausių ES. Žemiau skurdo ribos mūsų šalyje vis dar gyvena beveik ketvirtadalis šalies žmonių.

Informacijos šaltinis – Prezidentės spaudos tarnyba.

Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotraukoje: prezidentė Dalia Grybauskaitė.

2015.12.16; 11:14

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *