Nekirsk šakos, ant kurios privalai sėdėti


Esu vienas iš tų, kurie norėjo, kad Dalia Grybauskaitė laimėtų pirmajame ture, tačiau, kaip ir daugelis, to nesitikėjau. Esu vienas iš tų, kurie pirmą kartą už Dalią Grybauskaitę nebalsavo. Mažai ką apie ją žinojau, bijojau komunistinės jos praeities. Ne taip bijojau, kaip Zigmas Vaišvila bijo iki šiol, bet vis dėlto…

Džiaugiuosi, kad klydau, ne taip, kaip Zigmas Vaišvila, kuris, manau, labai nesidžiaugia pirmojo turo rezultatais. Esu vienas iš tų, kurie mato ne tik kadenciją baigiančios prezidentės privalumus, bet ir trūkumų.

Ši  įžangėlė todėl, kad nenoriu būti palaikytas Dalios Grybauskaitės fanatiku. Tačiau nemačiau ir nematau geresnio kandidato į Lietuvos Respublikos preziento postą naujai kadencijai. Stebiuosi tais, kurie, būdami man artimų pažiūrų, įnirtingai puolė Dalią Grybauskaitę, negalėdami nieko lygiaverčio pasiūlyti į jos vietą. Neturime mes ryškių asmenybių, deja. Džiaugiuosi, kad beveik pusė rinkimuose dalyvavusiųjų tą supranta. Tikiuosi, ir antrajame ture nepavyks jos įveikti, nors tokio pavojaus yra.

Reikėtų siekti, kad gegužės 25 d. ją paremtų tie abejingieji, viskuo nusivylusieji, kurie pirmajame ture nebalsavo. Tačiau kai kurie politologai, atvirkščiai, pranašauja mažesnį rinkėjų aktyvumą. Reikėtų, kad Naglio Puteikio rinkėjai dabar paremtų Dalią Grybauskaitę, nors jų kandidatas buvo vienas iš aršiausių jos kritikų. Tad jeigu Afganistano veteranas ir toliau vandenį pils ant Zigmo Balčyčio malūno, laikysiu jį ir jo komandą išduodančius pastarojo meto lietuvių tautos interesus. Po to, kai Vladimiras Putinas okupavo ir aneksavo Krymą ir dar nežinia, kur jis sustos, Gedimino prospekte arba Laisvės alėjoje šūkauti „Lietuva – lietuviams!” – mažų mažiausiai pavojinga.

O reikalauti, kad referendumui surengti užtektų šimto tūkstančių parašų – tai talkinti Lenko kortą turintiems Lietuvos lenkams ir Georgijaus juostelę prisisegusiems Lietuvos rusams. Kiek balsų surinko Valdemaras Tomaševskis? Šimtą devynis tūkstančius šešis šimtus dvidešimt septynis! Taigi!

Kokie Dalios Grybauskaitės varžovo Zigmo Balčyčio ketinimai Lenkijos atžvilgiu? Patenkinti visus jos reikalavimus! Pagal priverstinės „strateginės partnerės“ užgaidas įteisinti lenkiškų pavaržių rašybą dokumentuose, keičiant lietuvių kalbos abėcėlę, nepaisant Lietuvių kalbos instituto, žymiausių kalbininkų rekomendacijų; palikti lenkiškus gatvių pavadinimus ir kabinti naujus, taip skatinant Šalčininkuose, Visagine kurti pietryčių Ukrainos pavyzdžio autonomijas! Zigmas Balčytis ir su Rusija sugebės draugiškai sugyventi! Įdomu, kokia kaina?

Naglio Puteikio pozicija šiais klausimais artima Dalios Grybauskaitės nuostatoms (negalima lietuvių kalbos paversti derybų objektu), todėl jau vien dėl to jis ir jo šalininkai turėtų ją remti antrajame ture. Kitaip nusirisite iki Viktoro Uspaskicho šalininkų ir ketvirtą kartą prezidento posto siekti ketinančio Artūro Paulausko, iki prezidento priesaiką sulaužiusio ir už tai nušalinto Rolando Pakso, iki Lenko korta besididžiuojančio ir rusišką Georgijaus juostelę prisisegusio Valdemaro Tomaševskio.

Tikiuosi, kad Naglio Puteikio komandoje atsiras žmonių (Darius Kuolys, Vytautas Rubavičius, Gintaras Songaila), kurie nekirs šakos, ant kurios patys sėdi.

Slaptai.lt nuotraukoje: komentaro autorius Vytautas Visockas.

2014.05.12; 13:15

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *