Nelaimė filmavimo aikštelėje: aktoriui A. Baldwin’ui duotas užtaisytas ginklas


JAV aktorius Alecas Baldwinas. EPA – ELTA nuotr.

Vašingtonas, spalio 23 d. (ELTA). Moteris filmavimo aikštelėje JAV žuvo, nes aktoriui Alecui Baldwinui duotas ginklas buvo užtaisytas tikra kulka, praneša BBC.
 
Režisieriaus asistentas Daveas Hallsas nežinojo, kad ginkle buvo tikra kulka, kai jis informavo aktorius ir filmavimo komandą, kad ginklas saugus, atskleidžiama teismo dokumentuose.
 
Kinematografė Halyna Hutchins buvo mirtinai sužalota ketvirtadienį, vesterno „Rust“ filmavimo metu. Už jos stovėjęs režisierius Joelis Souza buvo sužeistas į petį. Jis išleistas iš ligoninės.
 
Daugiau informacijos apie policijos tyrimą paaiškėjo penktadienį, kai Naujosios Meksikos valstijos teismas išdavė kratos orderį.
 
Jame nurodyta, kad A. Baldwino kruvini drabužiai ir ginklas buvo paimti kaip įrodymai. Policijos pareigūnai iš filmavimo aikštelės taip pat paėmė šaudmenis ir kitus ginklus. Teisėsauga apklausė 63 metų aktorių, bet įtarimai niekam nepareikšti.
 
Pistoletų kabūros. Slaptai.lt nuotr.

Ukrainoje gimusi H. Hutchins, kuriai buvo 42-eji, užaugo tarybinėje karinėje bazėje už poliarinio rato. Ji studijavo žurnalistiką Kijeve ir kinematografiją Los Andžele, o 2019 m. straipsnyje žurnale „The American Cinematographer“ buvo apibūdinta „kylančia žvaigžde“.
 
BBC gavo dokumentą, kuriame išvardinta, kas iš komandos narių turėjo dalyvauti filmavime lemtingą dieną. Hannah Gutierrez Reed įvardinta kaip ginklų specialistė, atsakinga už naudojamų rekvizitų saugumą. „LA Times“ žiniomis, iki šiol ji tik kartą ėjo šias pareigas.
 
Tuo metu „Variety“ paskelbė, kad Tarptautinis teatro scenos darbuotojų aljansas (IATSE) savo nariams išsiuntė elektroninį laišką, kuriame teigiama, kad ginklas buvo užtaisytas vienu tikru šoviniu.
 
Filme „Rust“ A. Baldwinas vaidina vyrą, kurio vaikaitis nuteistas mirti už netyčinę žmogžudystę.
 
Karolis Broga (ELTA)
 
2021.10.24; 06:20
print