Neringa Venckienė sulaikyta 48 valandoms


Trečiadienio vėlyvą vakarą buvusi teisėja Neringa Venckienė pargabenta į Lietuvą, pranešė Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento vyriausiasis prokuroras Tomas Krušna.
 
Anot jo, N. Venckienė bus sulaikyta 48 valandoms, o toliau kardomąsias priemones taikys teismas.
 
„N. Venckienė yra kirtusi Lietuvos Respublikos sieną“, – patvirtino T. Krušna. Tačiau, kur N. Venckienė laikoma sulaikyta Lietuvoje, neatskleidė.
Dėl kardomųjų priemonių pratęsimo, anot prokuroro,  toliau spręs teismas.
 
„Ikiteisminį tyrimą organizuojantis prokuroras nuspręs kada tiksliai jis kreipsis į teismą dėl kardomųjų priemonių pratęsimo“, – teigė T. Krušna.
 
Anot jo, byla priklauso Kauno apygardos prokuratūrai.
 
„Artimiausiu metu Kauno apygardos prokuratūroje bus sprendžiami kardomosios priemonės skyrimo klausimai, bus atlikti kiti numatyti būtini proceso veiksmai, siekiant, kad ikiteisminis tyrimas būtų baigtas kuo greičiau“, – teigė prokuroras.
 
Tenkindama Lietuvos prašymą perduoti N. Venckienę JAV nurodė, kad vadovaujantis šios šalies įstatymais N. Venckienė Lietuvoje gali būti teisiama dėl keturių nusikalstamų veikų: dėl trukdymo teisėjo, prokuroro, ikiteisminio tyrimo pareigūno, advokato ar antstolio veiklai, dėl teismo sprendimo, nesusijusio su bausme, nevykdymo, dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymus sveikatos sutrikdymo, dėl pasipriešinimo valstybės tarnautojui ar viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui.
 
Dėl kitų nusikalstamų veikų, kurios buvo nurodytos 2015 m. Generalinės prokuratūros prašyme dėl ekstradicijos, baudžiamasis persekiojimas negalės būti vykdomas.
 
Anot T. Krušnos, pirminė apklausa N. Venckienei numatoma ketvirtadienį Kaune.
 
N. Venckienės ekstradicijos procedūra prasidėjo trečiadienio ankstyvą rytą. Buvusi Seimo narė buvo nuvežta į O’Hare oro uostą Čikagoje bei ten įsodinta į lėktuvą.
 
Apie tai pranešė jos sūnus Karolis Venckus. „Ką tik gavau informacijos iš patikimų šaltinių, kad mama jau nuvežta į O’Hare oro uostą Čikagoje ir buvo įsodinta į lėktuvą“, – feisbuke rašė K. Venckus.
 
Sūnus K. Venckus teigia, kad mamos sveikatos būklė gera, o grįžusi į Lietuvą ji nusiteikusi tęsti kovą ir įrodyti savo nekaltumą.
 
„Jos sveikata gera, ir jaučiasi ji neblogai. Nusiteikus tęsti kovą Lietuvoje“, – Eltai sakė K. Venckus.
 
Pats K. Venckus teigia, kad su mama kalbėjo pirmadienio vakarą, o paskutinę žinutę iš jos gavo antradienio rytą.
 
„Paskutinį kartą su ja telefonu kalbėjau pirmadienio vakarą, o paskutinę žinutę iš jos gavau antradienio rytą“, – sakė N. Venckienės sūnus.
 
Lapkričio 5-osios ankstyvą rytą K. Venckus iš mamos paskutinę žinutę gavo elektroniniu paštu.
 
„Karoliuk, jie mane paima šiandien, dabar. Pasakė, kad pasiimčiau viską, ką turiu. Labai labai tave myliu“, – rašė sūnui N. Venckienė.
 
ELTA primena, kad, Seimui 2013 metais panaikinus N. Venckienės teisinę neliečiamybę, buvusi teisėja išvyko iš šalies. 2018 metų vasarį ji buvo suimta ir kalinama Čikagos kalėjime.
 
Pati N. Venckienė tvirtina, kad šie kaltinimai yra politiškai motyvuoti.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.11.07; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *