Nušalintas ESBO stebėtojas pasirodė esąs Rusijos slaptųjų tarnybų atstovas


Ukrainiečių portalas unian.net praneša, jog Severodvinske (Luhansko rajonas) dirbęs ESBO stebėtojas įtariamas ryšiais su Rusijos slaptąja tarnyba GRU.

Tai paaiškėjo, kai ukrainiečių žurnalistų grupei pavyko nufilmuoti, kaip ESBO stebėtojas Maksimas Udovičenko po patruliavimo agituoja Luhansko gyventojus palaikyti Kremliaus propaguojamą „Rusijos pasaulį“. „Nesijaudinkite, mes dabar mažumėlę pakariausime Sirijoje ir grįšime“, – Luhansko gyventojams pasakojo neutralią poziciją išlaikyti privalantis ESBO stebėtojas.

Tiesa, iš pradžių šis vyriškis viešai tvirtino mylintis Ukrainą. Bet netrukus jau grūmojo jo žodžius nufilmavusiems žurnalistams. Maždaug po pusvalandžio ESBO vadovybė pašalino jį iš savo gretų. Pašalino dėl to, kad stebėtojas neva per daug linksmas vaikščiojo miesto gatvėmis. Tiksliau tariant, įtarė esant neblaivų.

Siekdami išvengti triukšmo ESBO darbuotojai stengėsi paslėpti per daug plepėti pradėjusį Rusijos atstovą viešbučio kambaryje. O panorusiems išsiaiškinti „viską iki galo“ įkyriems žurnalistams tramdyti iškvietė apsaugą.

ESBO misijos spaudos atstovas Maiklas Bociurkivas pareiškė, jog būtų neteisinga, jei nesusipratimas dėl Maksimo Udovičenkos mestų nepasitikėjimo šešėlį visiems Ukrainoje dirbantiems tarptautiniams stebėtojams.

Tačiau kodėl stebėtojų misijos vadovybei rūpi tik darbuotojų elgesys ir visai nerūpi jų praeitis – biografijos? Šį klausimą ukrainiečių žurnalistai pateikė ir ESBO atstovybės Kijeve vadovams, ir Austrijoje įsikūrusios centrinės būstinės vadovams. ESBO vadovybė tikino, jog stebėtojų gretose – vos 32 šalies agresorės atstovai, be to, jie visi – puikūs savo darbo žinovai.

Po ESBO vadovybei nemalonių klausimų nutiko dar įdomesnių dalykų. Ukrainos žurnalistams pavyko užtikti „stebėtoją – profesionalą“, besiruošiantį skubiai išvykti iš viešbučio. Tada asmeninius daiktus į lagaminą paskubomis bekraunantis „stebėtojas – profesionalas“ pratrūko. Jis prisistatė esąs Maksimas Udovičenko, tvirtino esąs ESBO stebėtojas, neneigė, jog kadaise tarnavo Rusijos ginkluotosiose pajėgose.

Sensacingiausia tai, kad jis prisipažino esąs GRU (Glavnoje razvedyvatelnoje upravlenije) specialiosios paskirties dalinio atstovas. Taigi jis viešai prisipažino esąs GRU karininkas.

GRU karininkas tvirtino, jog ESBO vadovybė jį iškvietė pasiaiškinti, bet jie „žino, kas aš esu“. M.Udovičenko aiškino, kad patekimas į ESBO misiją labai paprastas. Jis didžiavosi, kad jo kaip GRU atstovo neatpažino nei Ukrainos užsienio reikalų ministerijoje, nei Ukrainos saugume.

M.Udovičeno pasakojo, kad Rusijos armija dabar paliko Ukrainos rytus ir susikoncentravo karui Sirijoje. Žodžiu,  Donbaso ir Luhansko separatistams beliko vieniems kariauti Ukrainoje. Jis tvirtino, jog rusų kareivių niekas nevertė kariauti Ukrainoje. Į Ukrainos frontą veržėsi būtent kvaili, situacijoje nesusigaudantys žiopliai.

Ukrainiečių žurnalistams taip pat pavyko išsiaiškinti, jog dirbdamas stebėtoju M.Udovičenko mėgo siautėti vietiniuose restoranuose ir kavinėse.

TCH nuotraukoje: GRU karininku prisistatęs Maksimas Udovičenko.

Informacijos šaltinis – unian.net, TCH (TSN.ua).

2015.10.28; 05:53

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *