Ukrainos lakūnė Nadežda Savčenko namo grįš 2016-aisiais metais ?


„Laisvė arčiau nei mes įsivaizduojame. Nadežda visiems draugams siunčia linkėjimus. Naujaisiais metais jau turėtume džiaugtis laisve…“

Šią sensacingą žinią Twitter internetiniame puslapyje parašė Nadeždos Savčenkos advokatas Markas Feiginas po to, kai aplankė Novočerkasko kalėjime kalinčią lakūnę.

Kokios priežastys leidžia žvelgti į ateitį optimistiškai, advokatas M.Feiginas nepatikslino. Skeptiškai nusiteikusiems žmonėms, esą neverta sakyti „op“, kol neperšoktas griovys, advokatas atsakė nebijantis „išbaidyti pergalės“.  

Ukrainos bataliono „Aidar“ sudėtyje prieš rusų okupantus kovojusi lakūnė Nadežda Savčenko pateko į smogikų nelaisvę 2014-ųjų vasarą Lugansko rajone. Po to ji buvo neteisėtai išgabenta į Rusiją.

2015-ųjų metų viduryje Rusijoje jai iškelta baudžiamoji byla. Nadežda kaltinta nužudžiusi du Rusijos Federacijos piliečius Lugansko rajone ir neteisėtu Ukrainos – Rusijos valstybinės sienos kirtimu. Taip pat inkriminuotas nusikaltimas, esą ji kėsinosi nužudyti Rusijos pilietį.

Savo kaltės Nadežda niekad nepripažino ir nepripažįsta iki šiol. Visi duomenys byloja, kad ji niekuo dėta dėl rusų žurnalistų mirties (kai žuvo rusų žurnalistai, ją jau buvo suėmę Lugansko teritorijoje siautėję separatistai).

Kokiomis sąlygomis Nadeždą grąžins Ukrainai, plačioji visuomenė nežino. Tiesiog galima įtarti, jog Nadežda bus iškeista į Ukrainoje kalinčius rusų kareivius.

Turint omenyje, jog rusų pagrobtas Estijos slaptosios tarnybos KaPo karininkas Estonas Kohveras iškeistas į daug žalos tiek Estijai, tiek visam NATO aljansui padariusį Rusijos šnipą Aleksejų Dreseną, demaskuotą ir įkalintą Estijoje, lengva numanyti, jog ir lakūnė Nadežda Savčenko greičiausiai bus keičiama būtent Rusijai palankiomis sąlygomis. Galbūt net į aukšto rango Rusijos žvalgus, sulaikytus Ukrainos teritorijoje.

Nadeždos Savčenkos byla taip primityviai ir dirbtinai sufabrikuota, jog tik aklas gali nematyti: „Rusijai ši lakūnė reikalinga kaip įkaitė“.

Beje, Rusija ją laiko vertinga įkaite, nes lakūne didžiuojasi visa Ukraina. Prisiminkime viešojoje erdvėje pasirodžiusius pranešimus, kaip Rusijos nelaisvėje laikėsi Nadežda, ir bus aišku – nesutriko, nepasimetė, neišsigando.

Nuotraukoje: Ukrainos lakūnė Nadežda Savčenko.

2015.10.28; 03:59

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *