Ukrainos lakūnė Nadežda Savčenko: „Aš ištversiu“


Ukrainos karininkė kreipėsi iš Maskvos kalėjimo į visus, kas neabejingas jos likimui.

Ukrainos kariškės Nadeždos Savčenko, kurią Rusijos teisėsauga kaltina prisidėjus prie rusų žurnalistų žūties Lugansko srityje, advokatai susitiko su ja Maskvos tardymo izoliatoriuje.

Advokatas Markas Feiginas savo twitter‘yje parašė, kad ji neketina nutraukti gruodžio viduryje paskelbto bado protesto, o jo kolega Nikolajus Polozovas išspausdino Nadeždos Savčenko rašytą laišką, adresuotą „visiems, kas neabejingas jos likimui“.

Nadežda SAVČENKO

Visiems, kas neabejingas mano likimui.

Iš visos širdies dėkoju Jums už Jūsų paramą. Patikėkite, aš ją jaučiu, nepaisant to, kad RF TK atėmė iš manęs teisę susirašinėti. Aš jau du mėnesius negaunu nė vieno laiško, todėl negaliu Jums atsakyti. Todėl dabar ir tariu ačiū visiems, kas man rašė arba paprasčiausiai paminėjo geru žodžiu. Man tai suteikia daug jėgų.

Dabar apie badavimą. Žinau, kad labai daug žmonių visuose Ukrainos valstybingumo lygiuose ir visame pasaulyje daro daug, kad mane išlaisvintų, ir už tai esu jiems labai dėkinga.

Aš net nesitikėjau tokios paramos, nes ir Ukrainoje, ir visame pasaulyje dabar nemažai problemų ir be manęs… Todėl aš labai vertinu Jūsų pastangas. Man gėda, kad aš pati iš kalėjimo beveik nieko negaliu padaryti, todėl nusprendžiau kovoti vieninteliu man prieinamu metodu – badavimu.

Bet aš nenoriu, kad Jūs dėl manęs labai jaudintumėtės. Garbė Dievui, mano genetiniam kodui ir mano tėvams, mano sveikata kaip kosmonauto, ir aš ištversiu. O Jūsų užuojauta mano likimui padės man tai padaryti. Kiekvienas žmogus, kuris nors kartą per dieną pagalvoja apie mane gerai, pridės man tikėjimo ir jėgų, o kiekvienas, kas pagalvos blogai, pridės atkaklumo ir pykčio.

Julija Timošenko parašė man laišką, kuriame prašo mane nutraukti badavimą ir tausoti jėgas, nes „priešui mes reikalingi silpni“, – labai išmintingi žodžiai. Ačiū, Julija Vladimirovna.

Bet noriu Jus nuraminti: silpna aš niekada nebuvau ir nebūsiu! Mano valios palaužti neįmanoma, o imtynėse su kalėjimo prižiūrėtojais aš čia nesigrumsiu! Svarbiausia – kad valia nepalūžtų, o fizinės jėgos atsistatys… O jeigu Dievui reikės ko kito, na, ką gi… vieno kovotojo praradimas – tai labai didelis praradimas, bet tai anaiptol ne pralaimėtas karas! Ukraina nugalės!

Nagi negyvena kalėjime žmogus, kuris gimė laisvas, o ne vergas nelaisvėje. Ypač, jei jis nekaltas.

Savo protestu – badu – noriu pasiekti, kad Rusijos valdžia parodytų sveiką protą ir RF Tardymo komitetas – sąžinę. Yra neginčijamų įrodymų, kad aš nesusijusi su tais nusikaltimais, kuriais mane kaltina, ir esu nekalta. Ko jiems reikia?

Badauti aš nusprendžiau savarankiškai, niekas manęs to daryti nevertė. Daviau žodį: „Iki sugrąžinimo į Ukrainą dienos arba iki paskutinės gyvenimo dienos Rusijoje!“ – ir aš jo neatsisakysiu, kitaip, ko tie mano žodžiai būtų verti!

Aš ištversiu! Ačiū, kad tikite manimi!

XXX

Nadežda Savčenko kaltinama prisidėjusi prie rusų žurnalistų Igorio Karneliuko ir Antono Vološino žūties Lugansko srityje, Ukrainoje. Ji kaltę neigia. Anksčiau gynyba pateikė teismui dokumentus, įrodančius, kad tuo momentu, kai žurnalistus apšaudė iš minosvaidžių, Savčenko jau buvo separatistų nelaisvėje, kurie paskui ją pergabeno į Rusiją.

Nuotraukoje: šiuo metu Maskvos tardymo izoliatoriuje kalinama Ukrainos lakūnė Nadežda Savčenko.

2015.01.16; 04:05

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *