Nyderlanduose pasikėsinta į kriminalinėmsi temomis rašiusį reporterį


Nyderlandų policija. EPA – ELTA nuotr.

Amsterdame, policijos duomenimis, per išpuolį sunkiai sužeistas žinomas Nyderlandų kriminalinių nusikaltimų reporteris Peteris R. de Vriesas. Jis su šautine žaizda galvoje atvežtas į ligoninę, antradienio vakarą pranešė policija.
 
Pasak policijos, suimti trys įtariamieji, tarp jų – spėjamas šaulys. Pareigūnai tikisi greitai išaiškinti nusikaltimą.
 
Išpuolis šokiravo šalį, TV stotys apie jį pranešė specialiose laidose. Ministras pirmininkas Markas Ruttė ir teisingumo ministras Ferdas Grapperhausas dar vakare susitiko su kovos su terorizmo agentūra. Premjeras kalbėjo apie „išpuolį prieš laisvąją žurnalistiką“. Politikai ir žurnalistų profsąjunga reagavo su pasibaisėjimu.
 
Anot žiniasklaidos, apie 19.30 val. nežinomas asmuo Amsterdamo centre paleido šūvius į 64 metų žurnalistą, kai jis ėjo iš TV studijos. Prieš tai jis dalyvavo tiesioginėje laidoje. Liudininkai atpažino auką, socialiniuose tinkluose pasirodė vaizdo įrašų iš nusikaltimo vietos.
 
P. R. de Vriesas yra žinomas kriminalinių nusikaltimų reporteris. Jis procesuose neretai dalyvauja kaip aukų atstovas ar liudytojas. Šiuo metu žurnalistas yra svarbiausio liudytojo dideliame procese prieš organizuotą nusikalstamumą patikėtinis. Vykstant šiam procesui, jau 2019 metais buvo nušautas svarbiausio liudytojo advokatas ir jo brolis.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.07.07; 07:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *