Organizuojama diskusija apie medžių išsaugojimą


Lietuvos parkuose. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

Penktadienį organizuojama diskusija apie medžių išsaugojimą.
 
Ją organizuoja Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkė Aistė Gedvilienė ir Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nariai Vytautas Budreika ir Kamilė Šeraitė.
Sakuros Vilniuje. Vytauto Visocko nuotr.
 
„Matome nerimą keliančią tendenciją, kad nemažai savivaldybių Lietuvoje, pristatydamos viešųjų erdvių atnaujinimo projektus, visiškai neatsižvelgia į visuomenės norą išsaugoti senus ir brandžius medžius. Jos dažnai neatsižvelgia į ankstesnių projektų blogąsias patirtis, nesiklauso ekspertų patarimų ar visuomenės nuomonės, o tiesiog priima vienasmenius sprendimus. Tokiu būdu, siekdamos „rekonstruoti“ miesto viešąsias erdves visam laikui sunaikina žaliąsias zonas“, – pranešime sako Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkė A. Gedvilienė.
Pilaitės parke. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.
 
Nurodoma, kad diskusijoje bus pristatyta naujoji želdynų įstatymo redakcija, visuomenės atstovai ir ekspertai išsakys savo pastebėjimus bei lūkesčius, plačiau bus aptariama želdynų priežiūra Vilniaus mieste.
Ąžuolas – lietuviškos stiprybės simbolis. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.
 
„Sieksime, kad Vilnius imtųsi lyderystės medžių apsaugoje. Vienas svarbiausių dalykų – detalus, nuoseklus, individualizuotas medžių registras, prieinamas visai visuomenei. Taip pat didesnė tarybos priežiūra kaip vykdoma želdinių apsauga, didesni reikalavimai tiek projektų vystytojams privačiuose sklypuose, tiek rangovams viešose vietose, didesnis vietos bendruomenės įtraukimas į procesų priėmimą“, – sako V. Budreika.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.02.26; 00:01
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *