Paciento priesaika


Minint Tarptautinę antikorupcijos dieną, Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose vyko viešas „Paciento priesaikos“ skaitymas .

Žaibiško sambūrio (angl. flashmob) akciją organizavo LiMSA (Lietuvos medicinos studentų asociacija) kartu su STT (Specialiųjų tyrimų tarnyba). Iškilmingai perskaityta paciento priesaika, kurioje pasižadama gydytojui atsidėkoti šypsena, neduoti kyšio.

Renginiu siekta atkreipti visuomenės dėmesį į gydytojų papirkinėjimo problemą, sukelti diskusijų, paskatinti nesitaikstyti su korupcijos apraiškomis sveikatos priežiūros srityje. Akcijos dėmesys buvo išskirtinai nukreiptas į pacientų nuostatas ir elgesį.

„Kaip būsimasis sveikatos priežiūros specialistas galiu pasakyti, kad nenorėčiau dirbti korupcijai pakančioje aplinkoje, kai kyšio davimas gydytojui yra laikomas norma. Tai yra ir gydytojų, ir pacientų problema: šiemet didžiausiose šalies klinikose jau skaitėme gydytojų priesaiką, šį kartą dėmesį norėjome sutelkti į pacientų švietimą,“ – sakė LiMSA prezidentas Rytis Kalinauskas.

Kad pacientų švietimas yra viena iš priemonių, kaip galima kovoti su kyšininkavimu, įvardijo ne vienas vėliau anketas pildęs pacientas. Dalinant anketas buvo siekiama išsiaiškinti akcijos „Geriausia padėka gydytojui – Jūsų šypsena” efektyvumą.

„Antikorupcinio švietimo priemonės yra stiprus įrankis, ne vienerius metus STT aktyviai skleidžia visuomenei žinią, kad duodamas kyšį žmogus daro nusikaltimą, anksčiau visuomenė to nesuvokdavo. Kaip ir kitur, taip ir sveikatos priežiūros sektoriuje – turi būti išreiškiama tvirta pozicija neduoti ir neimti kyšio, tuomet ir padėtis pasikeis“, – akcijos metu tvirtino STT atstovas Ruslanas Golubovas.

Kyšio ėmimas yra nusikaltimas, nė kiek ne menkesnis už kitus nusikaltimus. Ne tik siūlomi pinigai, bet ir materiali „dovana“ už neva kokybiškesnį gydymą ar geresnį būtinų paslaugų prieinamumą yra kyšis.

Informacijos šaltinis – stt.lt portalas.

2015.12.11; 05:11

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.