Pagerintas mažiausios lietuviškos knygos rekordas


Knyga. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

Agentūra „Factum“ prie Lietuvos kultūros fondo į Lietuvos išskirtinių pasiekimų knygą, anksčiau vadintą Lietuvos rekordų knyga, įrašė pagerintą išskirtinį pasiekimą – mažiausią lietuvišką knygą, rašoma pranešime žiniasklaidai.
 
Tai palangiškio dailininko, poeto Vytauto Kuso eilėraščių knyga „Lūžis. Palangai 770“. Ji išskirtinė tuo, kad yra 7 × 7 mm dydžio, 2,9 mm storio, 68 puslapių. Knygos tekstą papildomai puošia 4 autoriaus sukurti piešiniai. Ir dar knyga išskirtinė tuo, kad jos tiražas 77 vienetai lyg atkartoja kiekvieną Palangos 770-ųjų metinių dešimtmetį. Knygos lapus atspausdino leidykla „Druka“, tačiau visą tiražą autorius pats įrišo rankiniu būdu.
 
Pažymėtina, kad ankstesnis mažiausios knygos išskirtinis pasiekimas taip pat buvo registruotas V. Kuso. Jis 2018 m. išleidęs 8 mm aukščio, 7 mm pločio, 2,5 mm storio, 60 puslapių knygą „Būsenos“. Joje spausdinti 34 šio poeto eilėraščiai.
 
Mažiausia Lietuvoje knyga – iškiliosios spaudos knyga „Viešpaties malda“ (The lord‘s Prayer) aptikta tik pernai. Ji saugoma Birštono sakraliniame muziejuje, yra 3,5 mm aukščio ir pločio, 2 mm storio, įskaitant įrišimą. Tai apie 1959 m. Maince (Vokietija) išleista knyga. Jų buvo išleista vos dvylika vienetų.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2023.04.06; 00:01
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *