Pakistane palaidotas žiauriai nužudytas Afganistano Talibano „tėvas“


Pakistane palaidotas nužudytasis Afganistano Talibano „tėvas“. EPA-ELTA nuotr.

Šeštadienį palaidotas Pakistano Ravalpindžio mieste nužudytas žinomas šalies dvasininkas, palaikęs glaudžius ryšius su Afganistano Talibanu.

Maulana Samiulas Haqas, pramintas Talibano „tėvu“, penktadienį vakare nežinomų užpuolikų buvo mirtinai subadytas savo namuose.

Devintąją dešimtį ėjęs dvasininkas palaidotas savo gimtajame Akora Chatako mieste, esančiame per 115 kilometrų nuo šalies sostinės Islamabado.

Į dvasininko laidotuvių ceremoniją susirinko tūkstančiai žmonių, kuriuos saugojo dešimtys policijos pareigūnų. Tuo metu kapines, kur turėjo būti palaidotas S. Haqo kūnas, apžiūrėjo išminavimo ekspertai, iš įvykio vietos pranešė AFP žurnalistas.

Maulana S. Haqas vadovavo islamo seminarijai šiauriniame Nošeros mieste ir buvo daugumos Afganistano Talibano lyderių, įskaitant judėjimo įkūrėją mulą Omarą, mokytojas, teigė Pakistano Talibano atstovas Yousafas Shahas.

Jo, kaip Afganistano Talibano „tėvo“, autoritetas buvo neatsiejamas nuo milžiniškos jo įtakos bei pagarbos, kurią jam jautė talibų vadai. M. S. Haqas buvo JUI-S partijos pirmininkas, jis dukart buvo išrinktas į Pakistano Senatą.

Po buvusios Pakistano premjerės Benazir Bhutto nužudymo 2007-aisias atliktas tyrimas atskleidė, kad prieš išvykdami į Ravalpindį įvykdyti žmogžudystės, žudikai kurį laiką praleido S. Haqo seminarijoje.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.11.05; 00:01

print