Pakistano pasieniečius užpuolė teroristai iš Beludžistano išlaisvinimo armijos


Beludžų teroristai

Pakistanas pranešė, kad teroristai, atkeliavę iš Irano, balandžio 2-ąją užpuolė jų pasienio punktą. Susišaudymo metu žuvo keturi Pakistano kariškiai.

Atsakomybę už ataką prisiėmė teroristai iš BLA (Beludžistano išlaisvinimo armija). Oficialusis Islamabadas tvirtina, jog smogikai iš BLA buvo trumpam įsiveržę į Pakistano teritoriją. Agresijos metu nukentėjo ir Kinijos inžinieriai – statybininkai, kurie rūpinasi statybomis tiesiant Šilko kelią per Pakistano teritoriją.

Pakistanas įsitikinęs, jog BLA teroristai palaiko tamprius ryšius su Irano žvalgyba. BLA smogikai greičiausiai turi kontaktų ir su Indijos žvalgyba RAW. Mat Iranas ir Indija – priešiškai nusiteikę prieš Pakistaną. Indija norinti Pakistane sukelti kuo didesnį nestabilumą, kad galėtų išnarplioti su Pakistanu teritorinius ginčus dėl Kašmyro. Iranas taip pat nesuinteresuotas stipriu Pakistanu, nes pakistaniečiai palaiko Irano nemėgstamą Azerbaidžaną.

Pakistano vėliava. EPA – ELTA nuotr.

Šis išpuolis byloja, kad tiek Indijos, tiek Irano žvalgybos savo išpuoliams prieš Pakistaną sumanė panaudoti Beludžų gentis. Šioms gentims įpiršta nuomonė, jog būtina sukurti didįjį Beludžistaną. Mat beludžų gentys gyvena daug kur, taip pat – ir Irane. Iranas dėl jų turi bėdų, nes beludžai nenori paklusti Teherano valdžiai, nepripažįsta jokių valstybinių sienų. Jie linkę keliauti į Pakistaną, Iraną, Afganistaną be jokių trukdžių, patikrinimų, apribojimų. Bet drauge su jais dažnusyk keliauja įvairiausio plauko teroristai, kontrabandininkai, narkotikų, ginklų prekeiviai ir šnipai.

Iranas su šiomis gentimis sudarė nerašytą sandorį: beludžams leidžiama Irane gyventi laisvai, be apribojimų, bet už ramybę jie privalo rinkti žvalgybinę informaciją apie Irano priešus ir, prireikus, rengti diversines operacijas ten, kur nurodys Teherano režimas.

Slaptai.lt informacija

2023.04.03; 10:08

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *