Pareiškimai dėl galimai melagingų teiginių apie Lietuvos banką ir jo vadovus bus nagrinėjami iš naujo


Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamente, gavus generalinio prokuroro Evaldo Pašilio pavedimą išanalizuoti ir įvertinti Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroro nutarimą atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimai melagingos informacijos paskleidimo per visuomenės informavimo priemones apie vieną iš Lietuvos banko vadovų, priimtas sprendimas panaikinti minėtą nutarimą.

Aukštesniojo prokuroro priimtame  nutarime taip pat nurodyta, kad nagrinėjant pareiškėjų pateiktą informaciją bei prašymus turėtų būti atlikti papildomi veiksmai siekiant patikslinti duomenis.

Vilniaus apygardos prokuratūroje šių metų gegužės mėnesio pabaigoje buvo gauti Lietuvos banko valdybos pirmininko Vito Vasiliausko ir Lietuvos banko Priežiūros tarnybos vadovo Vytauto Valvonio pareiškimai dėl keliose visuomenės informavimo priemonėse ne kartą skelbtų teiginių, kurie, abiejų pareiškėjų teigimu, yra melagingi, šmeižikiški ir gali būti vertinami kaip sąmoningas bandymas Lietuvos bankui daryti spaudimą, paveikti priimamus sprendimus, taip pat pakirsti pasitikėjimą Lietuvos banku, jo vadovais ir Lietuvos banko vykdoma veikla.

Atsižvelgiant į tai, kad šiais prašymais skundžiami tie patys veiksmai, jie buvo nagrinėti kartu.

Pareiškėjai prašė pradėti ikiteisminį tyrimą pagal kelis Baudžiamojo kodekso straipsnius, tačiau pareiškimuose nurodytus duomenis ir išdėstytus prašymus išnagrinėjęs Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras priėmė nutarimą atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą. 

Panaikinus šį nutarimą, pareiškėjų pateikti prašymai bus nagrinėjami papildomai, po ko bus priimtas naujas procesinis sprendimas.

Informacijos šaltinis – Lietuvos Generalinė prokuratūra.

2016.06.16; 13:18

print