Aptarė karo pabėgėlių perkėlimo ir išorinės ES sienos stiprinimo klausimus


Vidaus reikalų ministras Tomas Žilinskas ir Švedijos ambasadorė Lietuvoje Cecilia Ruthström-Ruin susitikime trečiadienį aptarė karo pabėgėlių perkėlimo situaciją, taip pat nelegalios migracijos ir Europos Sąjungos (ES) išorinės sienos stiprinimo klausimus.

J.E. ambasadorė teiravosi, kaip vyksta nuo karo bėgančių žmonių perkėlimo procedūra. Ministras informavo apie tai, kaip kruopčiai vyksta pabėgėlio statuso siekiančių žmonių anketų patikrinimas, kokie taikomi saugumo reikalavimai ir kokių konfidiencialumo priemonių Lietuva turi laikytis, kad perkelti pabėgėliai nepajaustų padidinto piliečių ir žiniasklaidos dėmesio.

Susitikimo metu taip pat aptarta nelegalios migracijos situacija prie išorinės ES sienos. Ministras T. Žilinskas informavo Švedijos ambasadorę apie Lietuvos pasiekimus sienos apsaugą stiprinant moderniomis techninėmis priemonėmis.

Ambasadorė C. Ruthström-Ruin taip pat pasiteiravo ministro apie prioritetinius jo kadencijos darbus. Ministras supažindino J.E. ambasadorę su eismo saugumo užtikrinimo, gaisrų bei smurto artimoje aplinkoje prevencijos priemonėmis, kurios planuojamos įgyvendinti dar šiais metais; taip pat apie regionų politikos prioritetą – ES struktūrinių fondų lėšas skirti verslumo skatinimo projektams.

Kadenciją baigianti ambasadorė, savo ruožtu, pasidžiaugė, kad Lietuvos ir Švedijos institucijos vis glaudžiau bendradarbiauja, spręsdamos piliečių problemas, bei palinkėjo ministrui sėkmingo  iniciatyvų įgyvendinimo.

Informacijos šaltinis – Vidaus reikalų ministerija.

VRM nuotraukoje: Vidaus reikalų ministras Tomas Žilinskas ir Švedijos ambasadorė Lietuvoje Cecilia Ruthstriom-Ruin.

2016.06.16; 12:59

print