Pasvalio rajono meras: evakuoto kaimo gyventojai grįžo namo


Pasvalio savivaldybės meras Gintautas Gegužinskas. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Pasvalio rajono meras Gintautas Gegužinskas tvirtina, kad Valakėlių kaimo gyventojai, kurie dėl penktadienį įvykusios avarijos dujotiekio atkarpoje buvo evakuoti, yra grįžę namo. Jis taip pat aiškina, kad Pasvalio rajone šiuo metu yra saugu, tačiau kelias ryte buvo uždarytas dėl dujotiekio remonto darbų.
 
„Žmonės grįžę namo. Dėl saugumo, viskas saugu, nes dujos išdegė ir gaisras baigėsi, tačiau specialios tarnybos kol kas kelią bent ryte laikė uždarytą, nes ten paprasčiausiai remonto darbai prasidės, suvažiavę yra „Amber grid“ atstovai, vertina, tyrėjai yra. Rajone tai saugu. Ta bėda baigėsi, nes sklendės uždarytos, viskas tvarkingai suveikė, dujos išdegė iš vamzdžių ir viskas“, – Eltai teigė G. Gegužinskas.
 
Meras negalėjo pasakyti, kiek truks vamzdžių remontų darbai. Nors, anot jo, „Amber grid“ generalinis direktorius patikino, kad darbai turėtų trukti apie savaitę, tačiau viskas paaiškės artimiausiu metu, kai bus matoma situacija „po žeme“.
 
„Reikia suremontuoti, ten yra du vamzdžiai, maždaug pusės metro diametro yra tie vamzdžiai. Remonto darbai, kaip aš kalbėjau su „Amber grid“ generaliniu direktoriumi, tai jis sakė, kad darbai gal savaitę turėtų trukti, bet paaiškės, kai atsikas ir pamatys situaciją, nes viskas yra po žeme. Tada viskas aišku bus tiksliau, tikėkimės, kad artimiausiu metu bus aiškiau, kada viskas bus sutvarkyta“, – sakė politikas.
 
ELTA primena, kad penktadienio vakarą ties Pasvaliu „Amber Grid“ dujotiekyje įvyko avarija. Pranešama, kad sprogimas įvyko toliau nuo gyvenamųjų pastatų. Gaisrą gesino į įvykio vietą nedelsiant atvykusios ugniagesių komandos.
 
Įmonė pranešė, kad šioje vietoje dujų perdavimo sistemą sudaro du lygiagrečiai einantys dujotiekiai, pirminiais duomenimis sprogimas įvyko viename iš jų. Kitas dujotiekis nebuvo pažeistas. Dujų tiekimas pažeistu dujotiekiu buvo iš karto nutrauktas, tačiau Pasvalio rajono vartotojams buvo užtikrinamas dujų tiekimas greta einančiu dujotiekiu.
 
Dujotiekis, kuriame kilo gaisras, naudojamas dujų tiekimui šiaurinėje Lietuvos dalyje bei dujų transportavimui į Latviją.
 
Galiausiai, dujotiekyje įvykęs incidentas buvo lokalizuotas. Pirminiais duomenimis, įvykio metu žmonės nenukentėjo. Incidento metu užsidegusios dujos po maždaug 4 valandų nustojo degti, praneša „Amber Grid“.
 
Pasvalio rajono ir kitiems Šiaurės Lietuvos vartotojams dujų tiekimas užtikrinamas lygiagrečiai įrengtu dujotiekiu. Tą patį vakarą buvo atnaujintas ir dujų tiekimas į Latviją.
 
Ignas Dobrovolskas (ELTA)
 
2023.01.15; 00:01
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *