„Patvirtinamas teritorinių pretenzijų nebuvimas”


Estijos premjeras Andrus Ansipas pareiškė, kad nei ES, nei NATO, nei jokios kitos tarptautinės organizacijos nedaro spaudimo Estijai sudarant susitarimą dėl valstybės sienos su Rusija.

Estijos Ministras Pirmininkas Andrus Ansipas pažymėjo, jog Estija įstojo į Sąjungą ir Aljansą dar neturėdama veikiančios sutarties, todėl negalima daryti prielaidos apie galimai darytą spaudimą.

Estijos vyriausybė patvirtino pasienio sutartį su Rusija, kurioje, skirtingai nuo ankstesnio neužbaigto dokumento, patvirtinamas abipusių teritorinių pretenzijų nebuvimas. Valstybės sienos tarp Estijos ir Rusijos riba išliks tokia, kokia buvo suderinta 2005 m. po beveik 11 metų derybų.

Susitarimas dėl valstybės sienos buvo pasirašytas 2005-aisiais metais, tačiau kai jis buvo pateiktas ratifikuoti parlamentui, preambulėje buvo paminėta 1920-ųjų metų Tartu sutartis tokiame kontekste, kuris išsaugojo galimybę reikšti potencialias teritorines pretenzijas Rusijai.

Maskva tuomet atšaukė savo parašą ir procesas liko neužbaigtas. Konsultacijos šiuo klausimu atnaujintos 2012-ųjų metų pabaigoje ir, diplomatų nuomone, gali būti užbaigtos jau pirmąjį šių metų pusmetį.

Informacijos šaltinis – ITAR-TASS, INTERFAX.

2013.06.11

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *