PBK investuoja, LRT taupo. Kas užkariaus informacinį lauką?


Delfi.lt paskelbė, kad Pirmasis Baltijos kanalas, baltiškasis Pirmojo kanalo analogas, nuo 2010 metų pabaigos pradės transliuoti laidas skaitmeninės televizijos žiūrovams dviem kalbom – lietuvių ir rusų.

Sunku ką ir bepridurti, nors minčių gali kilti visokių. Pavyzdžiui, galima manyti, kad tai yra paprasčiausia ir logiška žiniasklaidos verslo investicija į didesnę auditoriją, į perspektyvą. Galime pradėti galvoti ir apie tai, kad taip stiprinama rusiškai kalbančios žiniasklaidos įtaka Lietuivoje. O tai jau lyg ir yra politiniai motyvai.

Tačiau DELFI apie tokius Pirmojo Baltijos kanalo planus pasakojęs „Baltic Media Alliance“ vykdomasis direktorius Ivaras Beltė atmetė politinius sprendimo motyvus.

Vadinasi, mes galime bergždžiai negaišti laiko spėlionėms, kaip ir kodėl PBK leidžia pinigus.

Tuo pačiu galime konstatuoti akivaizdų faktą – kol Lietuvos valdžia vis mažindama biudžeto išlaidas nacionaliniam transliuotojui bando taupyti, dalį LRT auditorijos po truputį atims tie, kas investuoja, o ne aklai taupo. Kas iš to išloš? Kol kas sunku pasakyti, bet akivaizdu, kad mūsų valstybė nemato jokio tikslo stiprinti viusomeninį transliuotoją ir jo vietą bendrame žiniasklaidos lauke ramia sąžine užleidžia kitiems, komerciniams projektams.

Nuotraukoje: Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius.

www.dainius.org

2010.07.30

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *