Pekino ruporai: užsienio jėgų kurstomas separatizmas Honkonge bus sutriuškintas


Honkongas yra neatskiriama Kinijos dalis, o bet kokios formos separatizmas „bus sutriuškintas“, pirmadienį paskelbė valstybinė, Kinijos komunistų partijos valdoma žiniasklaida.
 
Taip Pekino ruporai pakomentavo sekmadienį vykusį mitingą prie JAV konsulato Honkonge, prašant Jungtinių Valstijų pagalbos, rašo „Reuters“.
 
„China Daily“ laikraštyje išspausdintas straipsnis, kuriame teigiama, neva sekmadienį vykęs mitingas įrodo tai, kad užsienio jėgos remia protestuotojus, kurie esą „neturėtų bandyti centrinės Vyriausybės kantrybę“.
 
Kinijos pareigūnai jau ne kartą kaltino užsienio valstybes kenkiant Pekinui ir remiant chaosą Honkonge. Protestai Honkonge prasidėjo dėl itin nepopuliaraus ekstradicijos įstatymo projekto, kuris leistų įtariamuosius teisti Kinijos komunistų partijos valdomuose teismuose.
 
Ekstradicijos įstatymo projektą Honkongo vadovė Carrie Lam praeitą savaitę atšaukė, tačiau tai nesustabdė protestuotojų.
 
„Honkongas yra neatskiriama Kinijos dalis, tuo niekas neturi abejoti, nei protestuotojai, nei purvinus žaidimėlius žaidžiančios užsienio jėgos. Honkongo demonstracijos vyksta ne dėl teisių ar demokratijos. Jie vyksta dėl užsienio kišimosi. Jei manote, kad Vyriausybės santūrumas yra silpnybė, žinokite – bet kokios formos separatizmas bus sutriuškintas“, – rašo Pekino ruporas „China Daily“.
 
Valstybinė naujienų agentūra „Xinhua“ taip pat išplatino raginimą laikytis tvarkos Honkonge, antraip miestui gali skaudžiai atsirūgti.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.09.09; 09:18
print