Per Rusijos ataką žuvo 23 žmonės


SOS – gelbėjimo ženklas

Kyjivas, balandžio 29 d. (Ukrinform-ELTA). Umanėje, centriniame Ukrainos Čerkasų regione, baigtos paieškos ir gelbėjimo operacijos Rusijos raketų atakos vietoje.
 
Turimais duomenimis,  dvi moterys laikomos dingusiomis be žinios. Apie tai socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė Ukrainos vidaus reikalų ministras Ihoris Klymenka, praneša naujienų agentūra „Ukrinform“.
 
Jis pažymėjo, kad gelbėtojai dėjo visas pastangas ištraukti žmones iš po griuvėsių. Buvo pasitelkta sunkioji technika ir specialiosios transporto priemonės. Gelbėjo ir policijos pareigūnai bei savanoriai. Per paieškos ir gelbėjimo operacijas buvo išgelbėta 17 žmonių. „Deja, per Rusijos ataką žuvo 23 žmonės: 22 buvo ištraukti iš po griuvėsių, dar vienas žmogus mirė ligoninėje. Tarp žuvusiųjų buvo šeši vaikai: trys berniukai (1,5, 16 ir 17 metų) ir trys mergaitės (8, 11 ir 14 metų)“, – teigė ministras.
 
Pasak I. Klymenkos, visi 23 kūnai identifikuoti. Įvykio vietoje dirbo specialus štabas, kuriame tiesioginiai žuvusiųjų giminaičiai galėjo pateikti biologinius mėginius DNR palyginimui.
 
Per raketų ataką buvo sužeisti devyni žmonės.
 
„Visų tarnybų darbas buvo koordinuotas ir veiksmingas. Esu dėkingas gelbėtojams, policijos pareigūnams, komunalinių tarnybų darbuotojams, dešimtims Umanės gyventojų, kurie dalyvavo šalinant griuvusio pastato nuolaužas“, – pridūrė I. Klymenka.
 
Kaip jau skelbta, balandžio 28 d. rytą Rusijos užpuolikai surengė dar vieną raketų ataką prieš Ukrainos miestus, pataikydami į gyvenamuosius namus Umanėje (Čerkasų regionas), Dnipre (Dniepropetrovsko sritis) ir Ukrainkoje (Kijevo sritis).
 
Rita Vidugirienė (ELTA)
 
2023.04.30; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *